ManşetSeçim GünlüğüTürkiye

Özgür Özel: Hiçbir şey olmamış gibi davranmayacağız

0

Recep Tayyip Erdoğan‘ın kazandığı Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından Meclis‘te açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Hiçbir şey olmamış gibi siyaset yapacağımızı kimse düşünmesin” dedi.

Özel’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘Altay ve ben grup başkanvekilliğine talip değiliz’

“Seçim sonuçları değerlendirilecek. Bu parlamentodan Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olacağı inancıyla ayrılmıştık ama seçim sonuçları bunu yansıtmadı. Cuma günü yemin törenini yapacağız. Cumartesi günü kapalı grup toplantısında bir araya gelecek, bir grup başkanı 3 grup başkanvekili seçeceğiz. Engin Özkoç milletvekili değil, Engin Altay ve ben grup başkanvekilliği görevine talip değilim. Sekiz arkadaşımız bu göreve talip oldu. Cumartesi seçimimizi yapacağız.

HÜDA-Par göndermesi

Hiçbir şey olmamış gibi siyaset yapacağımızı hiç kimse düşünmesin. 25,5 milyonun sorumluluğuyla hareket edeceğiz. Bu seçimde Meclis’e taşınan bazı isimler ve partiler üzerinden kadınların çok endişeli olduğunu biliyoruz. Kimse korkmasın. Hiçbir şey olmamış gibi davranmıyoruz. Üzerimize düşenin fazlasını yapacağız.

‘Yeni yol haritamızı belirleyip paylaşacağız’

“Sayın Genel Başkan bu süreci olması gerektiği gibi yönetti. Kılıçdaroğlu’na oy veren kimsenin kendisine kızgın olmadığını biliyoruz. Yaşananların hiçbirini mazeret olarak yöneltmiyoruz. Sayın genel başkanın cumhurbaşkanı adaylığı sürecinden sonra seçmenle kurduğu ilişki hepimizi gururlandırıyor. Sayın genel başkanın, MYK‘nin seçim değerlendirmesinin ardından yol haritasını belirleyip paylaşacağız.”

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.