ManşetUlaşım

“Ölçeği Büyüt” teması ile düzenlenen 6. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu 24 Ekim’de

0

WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler tarafından altıncısı düzenlenen Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu ile sürdürülebilir kentleşme ve ulaşım alanında çalışan farklı disiplinler ve kurumlar bir araya getirilerek, farklı illerden gelen karar verici ve uygulayıcılara daha sürdürülebilir ve yaşanabilir kentler inşa etme sürecinde destek verilmesi amaçlanıyor.

Geçtiğimiz yıllarda imzalanan Paris Anlaşması, Kentsel Gündem, Brasilia Yol Güvenliği Deklarasyonu ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri‘nin asıl tarafı ülkeler gibi görünse de, bu anlaşmaların gereği olan uygulamaları şehirler şimdiden hayata geçirmeye başladı.

Ölçeği Büyüt” teması ile hazırlanan ve 2013 yılından bu yana düzenlenen sempozyum programında yükselen şehirler, herkes için hareketlilik, hayat kurtaran yol güvenliği yaklaşımları ve karbon emisyonlarının azaltılması konularına değinilecek.

Sempozyuma bu yıl Türkiye’den ve dünyadan alanında uzman 25 konuşmacı katılacak.

Dört oturumda gerçekleşecek etkinlikte konuşmacılar; kentlerin gelişimi, yol güvenliği, karbon emisyonunun azaltılması ve hareketlilik konularını kapsayan iyi uygulama örneklerini sunarken, bu uygulamaların etkisinin ve ölçeğinin nasıl büyütüleceğine dair görüşlerini de paylaşacak.

İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde 24 Ekim 2018 Çarşamba günü 09.30–17.30 saatleri arasında gerçekleşecek olan sempozyuma yerel ve merkezi yönetimler, üniversiteler, özel sektör, uluslararası kuruluşlar ve STK’lardan temsilcilerin katılımı bekleniyor.

Etkinlik detayları ve katılım için buraya tıklayabilirsiniz 

“Bisikletin atık yönetiminde kullanılması devrim niteliğinde bir hareket olacak”

 

(Yeşil Gazete)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.