Türkiye

“Obama” CHP üyesi oldu

0

‘Obama’nın canı cehenneme’ diyen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, karşısında ABD Başkanı’nın kuzeni Kenyalı milletvekili Olaga Aluoehe’yi görünce, gülerek, “O lafları ağır tahrik altında söyledim.” dedi. İnce, daha sonra Aluoehe’ye CHP rozeti takarak, “Artık Obama’nın ailesinden biri CHP üyesi.” esprisi yaptı.

Kenya Cumhuriyeti Parlamenter Hizmetler Komisyonu Heyeti, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’yi ziyaret etti. Ziyarette renkli görüntüler yaşandı. İnce, konuşmasına, “Sizde Kenya, bizde Konya var. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de bir polemik yaşandı. Esed’in de canı cehenneme Obama’nın da canı cehenneme dedim. Obama’nın Kenyalı akrabaları varsa alınganlık göstermesinler, size söylemedim. Şeref verdiniz.” dedi.

CHP’nin Kenya örgütlenmesini yapacak

Konuk heyette, yanında oturan Milletvekili Olaga Aluoehe’nin, Obama’nın kuzeni olduğunu öğrenen İnce, daha sonra gülerek, “Ağır tahrik altında söyledim. Normal koşullar altında söylemedim. Sülalenize selam söyleyin.” dedi. Bu sırada salonda gülüşmeler yaşandı. İnce, daha sonra, heyetteki milletvekillerine, “CHP’nin Kenya örgütlenmesini yapalım.” diyerek CHP rozeti taktı. Aluoehe’ye de rozet takan İnce, “Obama’nın ailesinden artık bir CHP üyesi var.” esprisi yaptı.

Obama’nın kuzeni: Obama ile görüşmüyoruz

Görüşme sırasında, salonda sürekli çalan zil sesi de dikkat çekti. İnce, Heyet Başkanı Walter Nyambati’yi masanın altında bulunan zil konusunda uyardı. İnce, heyetin kendisine parti içi disiplin ile ilgili bir soru yöneltmediğini belirterek, AK Parti’yi eleştirdi. Elindeki beyaz kağıdı gösteren İnce, Başbakan’ın siyah demesi üzerine tüm AK Partili milletvekillerinin kağıda siyah diyeceğini, CHP’de ise ‘siyah, beyaz, kırmızı, yeşil’ diyenlerin olacağını söyledi. Çıkışta milletvekili Aluoehe’ye, Obama ile en son ne zaman görüştüğü soruldu. Aluoehe, başkan olduktan sonra Obama ile görüşmediğini söyledi.

(Yeşil Gazete, Cihan)

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.