EğitimManşetTürkiye

Milli Eğitim Bakanı: Sizin tarikat, bizim STK dediğimiz yapılarla protokolümüz devam edecek

0

TBMM Genel Kurulu’nda 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi ile Sayıştay raporlarının görüşmeleri devam ediyor.

Genel Kurul’da dün Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçe üzerinde milletvekillerinin konuşmalarının tamamlandı.

DEM Parti ve CHP sıralarından Milli Eğitim Bakanlığı’nın dini cemaat ve tarikatlarla yapıldığı iddia edilen protokollere yönelik eleştirileri sonrası konuşan Bakan Yusuf Tekin şunları söyledi: 

“Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 yılı itibarıyla geçerli 2 bin 709 tane protokolümüz var. Bu protokollerden bin 167 tanesi resmi kurumlarla, 550 tanesi STK’larla, 986 tanesi ise TEMA’dan Kızılay‘a bir sürü STK’yla. Bunların içerisinde sizin ‘tarikat, cemaat’ dediğiniz, bizim ‘STK’ dediğimiz yapılarla toplasanız 10 tane protokolümüz vardır. Ben bu protokollerle bize destek olanlara da teşekkür ediyorum. Onlarla protokol yapmaya da devam edeceğiz. Çünkü onlar çocukların dağa çıkmasını engelliyor.”

Bakan Tekin, Türkiye’in PİSA değerlendirmelerinde iyileşme gösteren az sayıda ülkeden biri olduğunu da iddia etti.

 

More in Eğitim

You may also like

Comments

Comments are closed.