DünyaManşet

Micheal Jordan’dan ABD’deki polis şiddetine tepki

0

Amerikalı efsane basketbolcu Michael Jordan, Amerika’da ‘artan ırkçı söylem’ ve polis şiddetine karşı konuştu.

Sporculuk hayatı boyunca siyasi konularda sessiz kalmakla suçlanan Jordan, polisin artan şiddetinin kendisini konuşmaya zorladığını ve artık sessiz kalamayacağını söyledi.

52

Micheal Jordan “Babamı ve yakınlarımı kaybetmiş bir insan olarak acılarınızı çok iyi biliyorum. Buna rağmen şiddet anlamsız bir eylemAfrika asıllı Amerikalıların polis tarafından korkakça ve nefret dolu bir şekilde hedef haline getirilmesinden derin endişe duyuyorum.” dedi.

Jordan ayrıca yükselen toplumsal şiddete karşı iki sivil toplum örgütüne birer milyon dolar bağışlayacağını açıkladı. İki sivil toplum kuruluşuna bağış yapan Jordan “Bu bağış sorunlarımızı bitirmeyecek ama el ele vermemiz gerektiğini biliyorum” dedi.

Michael Jordan, “Benim ailem bana ırk ve etnik kökenine bakmaksızın insanları sevmeyi ve saygı duymayı öğretti. Bu nedenle artan ırksal söylemlerden ve kutuplaşmadan büyük endişe duyuyorum. Durum gün geçtikçe kötüleşiyor. Amerikalılar olarak bir araya gelip, sokaklarda salgın seviyesine ulaşan şiddete karşı durmalıyız.” ifadelerini de kullandı.

 

(BBC Türkçe)

More in Dünya

You may also like

Comments

Comments are closed.