LGBTİ+ManşetUncategorized

LGBTİ Sokak Hareketi’nden “Lut Kavmi Afişi”ne yanıt: Vardık, Varız, Var olacağız!

0

LGBTİ Sokak Hareketi, eşcinselleri öldürme çağrısı yapan “Lut kavmi afişlerini”, “Duanla var olmadık ki bedduanla ölelim” afişleriyle kapattı.

16

İstanbul LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne polis saldırısının ardından kurulan LGBTİ Sokak Hareketi, ikinci eylemini gerçekleştirdi.

Yürüyüşe saldırı sırasında kapılarını LGBTİ’lere kapatan homofobik ve transfobik mekanları ifşa eden LGBTİ Sokak Hareketi bu sefer de Ankara sokaklarındaki “Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, faili de mef’ulü de öldürünüz!” afişlerine cevap verdi.

Homofobi ve transfobi karşıtları, kendilerini “Genç İslami Müdafaa” olarak adlandıran grubun katliam çağrısına karşı yaptıkları eylemin videosunu da yayınladılar.

Kendilerini ‘Genç İslami Müdafaa‘ diye adlandıran bir grup bir süre önce Ankara sokaklarına “Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, faili de mef’ulü de öldürünüz!” ifadelerinin yer aldığı afişler asmaya başlamıştı.

Müslümanların bu konuda sessiz kalmamaları gerektiğini ileri süren grup, katliam çağrısını, internet sayfalarından “İslam’ın bu duruma kesinlikle müsade etmediğini göstermek adına Tirmizi ve Ebu Davud da geçen bu Hadis-i Şerifi “Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, faili de mef’ulü de öldürünüz!” halkımız ile paylaştık. Temennimiz İslam’ın bizden istediği tavırı televizyonlarda hakkı haykıramayan hocalar yerine, Kur’an ve Sünnet ışığında öğrenmemizdir” diye savundu.

Kaos GL ve Pembe Hayat Dernekleri de katliam çağrısının ardından Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Genç İslami Müdafaa grubu ve içerik sağlayıcısı hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

(Kaos GL, Bianet)

 

Kategori: LGBTİ+

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.