Türkiye

Kürtçe şarkı okumadı diye öldürüldü

0

Mersin’deki bir barda bir kişi istediği Kürtçe şarkıyı seslendirmeyen şarkıcı Sarp Öztürk kurşun yağmuruna tutarak öldürdü.

Mersin’de eğlenmek için gittiği türkü barda iddiaya göre istediği Kürtçe türkünün söylenmemesine öfkelenen oto galerici Metin Baydar, dehşet saçtı. Tartışarak ayrıldığı barı kapanma saatinde silahla basan Baydar, istediği türküyü söylemeyen 38 yaşındaki Sarp Öztürk’ü öldürdü, gitarist Göktay Okçu ve garson Ramazan Koç’u ise yaraladıktan sonra kaçtı.

Olay, saat 02.00 sıralarında Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki, Derviş Tümüklü’nün sahibi olduğu DT Jasmin Türkü Bar’da meydana geldi. Mersin’de oto galericiliği yapan Mardinli Metin Baydar, yeğeni Ş.P. ile birlikte dün saat 23.00 sıralarında eğlenmek üzere buraya gitti.
Alkol alıp gecenin ilerleyen saatlerine kadar yeğeniyle eğlenen Metin Baydar, bir ara sahnedeki türkücü Sarp Öztürk’ten Kürtçe söylemesini istedi. Ancak, iddiaya göre Sarp Öztürk, Kürtçe türkü bilmediğini dile getirerek bu isteği yerine getiremedi.

İsteğinin yerine getirilmemesine sinirlenen ve barda kaldığı süre içinde müzisyenler ve çalışanlara sataştığı öne sürülen Metin Baydar, yeğeniyle birlikte saat 01.00 sıralarında bardan ayrıldı.

DEHŞET SAÇTI
Yaklaşık bir saat aradan sonra geri gelen Metin Baydar, kapanmak üzere olan barı tabancayla bastı. Silahını çekerek bara giren Metin Baydar, evine gitme hazırlığındaki, evli ve 1 çocuk babası Sarp Öztürk, gitarist 38 yaşındaki Göktay Okçu ve garson 21 yaşındaki Ramazan Koç’un üzerlerine kurşun yağdırdıktan sonra olay yerinden kaçtı.

Silah sesleri üzerine polis alarma geçerken, kan gölüne dönen DT Jasmin Türkü Bar’dan ağır yaralı çıkarılan türkücü Sarp Öztürk, gitarist Göktay Okçu ve garson Ramazan Koç hastanelere kaldırıldı.

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülen ve karın boşluğu ile göğsüne 2 kurşun isabet ettiği belirlenen Sarp Öztürk, müdahalerere rağmen yaşamını yitirdi.

Sağ bacağından yaralanan gitarist Göktay Okçu Mersin Devlet Hastanesi’ne, kalçasından yaralanan garson Ramazan Koç ise Toros Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Sağlık durumu iyi olan garson Ramazan Koç, “Bir anda silahla içeri girerek etrafa kurşun yağdırdı. Kendimi yere atarak canımı zor kurtardım” dedi.

ALBÜM HAZIRLIĞINDAYDI
Kürtçe türkü söylemediği iddiasıyla öldürülen Sarp Öztürk’ün çevresinde son derece sevilen ve beğenilen bir sanatçı olduğu belirtildi.
Sanatçının kendisine ait Facebook sayfasında 500 kişiden oluşan bir hayran grubu yer alıyor. Kişisel sayfasında Neşet Ertaş, Cem Karaca, Onur Akın, Latif Doğan, Haluk Levent, Kıvırcık Ali, Güler Duman gibi bir çok ünlü sanatçı ile de birlikte çektirdiği fotoğrafları bulunan Sarp Öztürk’ün, bir albüm çalışması içinde olduğu belirtildi.

CENAZESİ BUGÜN

Olayla ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülürken, kaçan Mardinli galerici Metin Baydar her yerde aranıyor. Sarp Öztürk’ün cenazesi öğleden sonra Mersin Cemevi’nden kaldırılacağı bildirildi. (DHA)

Kategori: Türkiye

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.