Kültür-SanatManşet

Kültürhane beş yaşında: ‘Beş Yıl Önce, On Yıl Sonra’ sergisi yarın açılacak

0

Bugüne kadar sergi, sinema, söyleşi, imza günü, atölye çalışması, dinleti, festival ve video çalışmaları gibi pek çok farklı alandan etkinliği hayata geçiren ve binlerce ziyaretçi ağırlayan Kültürhane, bu kez beşinci yılı vesilesiyle kendisi için yapılan bir dayanışma sergisine ev sahipliği
yapıyor.

Nida Karaytuğ Mert ve Veli Mert’in küratörlüğünü yaptığı sergide Mersin’de yaşayan sanatçılar Ahmet Yeşil, Veli Mert, Aynur Sakuçoğlu, Melip Apa, Taner Tunga, Hatice Karadağ, Lorin Nakkaş, Derya Gözükızıl, İdris Eşkil, Hasan Basri İnan, İbrahim Tokaslan, Dönay Öniş, Zeynep Güray Can, Onur Çetin, Bengisu Muazzez Kurtuluş’un eserleri yer alıyor.

22 Ekim Cumartesi günü yapılacak “Hafıza ve Hayal Buluşması”nda Kültürhane dostları bir araya gelecek. Sergi 22 Kasım 2022 tarihine kadar açık kalacak.

Ayrıca Kültürhane’nin kurulduğu ilk günlerde dikilen ve yıllar içinde büyüyen zeytin ağacının ilk mahsulleri de minik kavanozlarında Kültürhane’nin destekçileri ile buluşacak.

Kültürhane, 2017 yılında Pozcu Dikenliyol’da, ihraç edilen Barış Akademisyenleri tarafından kuruldu. Pek çok etkinliğin yapıldığı, yiyecek içecek satışının olduğu kafe bölümü ve teras, açılışından bu yana düzenlenen kültür, sanat ve bilim etkinlikleri ile Mersin’in kültür hayatına katkı yapmaya çalışıyor.

Kafenin yanı sıra 10 binden fazla kitabın bulunduğu Mehmet Fatih Traş Kütüphanesi de öğrencilere ve serbest çalışanlara basit bir üyelik sistemiyle çalışma olanağı sunuyor.

 

You may also like

Comments

Comments are closed.