Doğa MücadelesiManşet

Köylüler baraj inşaatını bastı

0

5 Eylül gününden bu yana açık olan direniş çadırında bir araya gelen köylüler, Pembeli Barajı‘na yürüdü. Pembelik Barajı’nın yapımına karşı çıkan köylüler, şantiye panoları ve konteynırlarını ateşe verdi.

Nazimiye İlçesi’ne bağlı Aşağı Doluca Köyü’nde Limak Şirketi tarafından yapılmak istenen Pembelik Barajı’na tepki gösteren köylüler, şantiyenin panolarıyla konteynırlarını ateşe verdi.

5 Eylül gününden bu yana açık olan direniş çadırında bir araya gelen köylüler, Pembeli Barajı’na yürüdü. 3 kilometre yolun sonunda baraj şantiyesine ulaşan kitle, barajın yapılmasına izin vermeyeceklerini belirtti. Barajları istemediklerini ve karşı çıktıklarını söyleyen köylüler, ayrıca baraj inşaatında çalışan işçilerin derhal şantiyeyi terk etmelerini istedi.

GÖREVLİLER HAVAYA ATEŞ AÇTI

Yapılan kısa konuşmaların ardından kitle ile şantiye görevlileri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Köylüler, güvenlik görevlilerin tutumuna tepki göstererek, şantiye yetkililerinin kulübesini taşladı. Şantiye görevlilerinin havaya ateş atması üzerine gerginlik büyüdü. Bu kez köylüler, şantiye panolarıyla prefabrik ev ve konteynırları ateşe verdi.

Köylüler daha sonra Aşağı Doluca Köyü’ne yürüdü.

(Ajanslar)

You may also like

Comments

Comments are closed.