Koronavirüs SalgınıGündemManşetSağlık

Koronavirüs önlemlerinin kapsamı genişletildi

0

İçişleri Bakanlığı, korona virüsü tedbirleri kapsamında ek genelge yayınladı. Bugün (17 Mart) saat 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan ve düğün salonu, çalgılı ve müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak.

Her türlü kalabalık toplantı da durduruldu

Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda çıkarılan genelge kapsamında, sivil toplum kuruluşlarının genel kurulları, eğitimleri, insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri de geçici olarak durduruldu. Taziye evleri faaliyetlerine de kısıtlama getirildi.  

Bakanlık söz konusu tedbirlere ilişkin vali,kaymakamlar tarafından il ve ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması, uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

Koronavirüs (Covid-19) salgını, ,şu ana kadar dünyada 6 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine yol açtı. Türkiye’de ise şu ana kadar 18 kişide Koronavirüs tespit edildi ancak ölüm vakası bildirilmedi.

You may also like

Comments

Comments are closed.