Kültür-Sanat

Kısa filminle başvur!

0

Hisar Kısa Film Seçkisi 2013 için başvurular başladı.

Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi’nin 2005 yılından beri sürdürdüğü ve yılın en iyi 10 kısa filmini bir DVD’de toplayan Hisar Kısa Film Seçkisi’nde kısa filminizle yer almak için başvurular başladı.

Hisar Kısa Film Seçkisi 2005 yılından bu yana yıl içerisinde Türkiye’de çekilen yüzlerce kısa filmi tarıyor, başvuruları topluyor, elemelerden geçiriyor ve jüri kararıyla seçilen 10 kısa filmi bir DVD’de toplayarak sinema okullarına, ulusal ve uluslararası yarışmalara, festivallere gönderiyor. Hisar Kısa Film Seçkisi kısa filmcilerin filmlerini ve kendilerini duyurmaları için önemli bir fırsat. Seçki’ye alınacak filmlerin ilk toplu gösterimi 32. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirilecek.

Hisar Kısa Film Seçkisi 2013’ü belirleyecek ana jüride yönetmen Belmin Söylemez, sinema yazarı Esin Küçüktepepınar, yapımcı Sevil Demirci ve oyuncu Taner Birsel yer alıyor.

Seçkiye 2012 yılı içinde üretilmiş kısa filmler (kurmaca, belgesel ve animasyonlar) başvurabiliyor.  Hisar Kısa Film Seçkisi için son başvuru tarihi 25 Ocak 2013.

Ayrıntılar için tıklayınız.

 

– Yeşil Gazete –

You may also like

Comments

Comments are closed.