Türkiye

Kar Ankara’yı esir aldı. Bazı üniversiteler tatil!

0

Başkent Ankara’da sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Şehri beyazar bürüyen kar, iş çıkışında yurttaşlara zor anlar yaşattı.

Türkiye genelinde etkili olan soğuk ve karlı hava, Ankara’da da etkisini göstermeye devam ediyor. Sabah saatlerinde başlayan kar etkisini giderek arttırırken trafiği de olumsuz etkiledi. Kısa süre içinde şehri beyaza bürüyen kar iş çıkışında yurttaşlara eve dönüş yolunda zor anlar yaşattı.

Özellikle kar lastiği ve zincir kullanmayan araçlar trafiğin sıkışmasına sebep olurken, toplu taşıma araçları yolda kaldı. Karla kaplı yollarda sürücüler zor anlar yaşarken, kontrolden çıkan bazı araçlar kazalara sebep oldu.

Yokuşlardan çıkamayıp kayan sürücüler yurttaşlar yardımıyla ilerlemeye çalışıyor.
Buzlanma uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar yağışının gece saatlerine kadar devam etmesinin beklendiğini bildirdi. Meteoroloji tarafından gece sıcaklığının Ankara il merkezinde eksi 8 dereceye kadar düşmesi ve kar yağışının gece aralıklarla devam etmesi beklendiğinden, özellikle bu gece ve yarın sabah saatlerinde sürücülerin ve ilgililerin buzlanmaya karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği uyarısı yapıldı.

Karın gece boyunca da durmayacak olması sebebiyle bazı üniversiteler 29 Şubat 2012 günü tatil edildi.

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.