TürkiyeKoronavirüs SalgınıManşet

Kapalı restoran ve kafelere destek ödemesi yapılacak

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin TBMM‘deki grup toplantısında koronavirüs salgını ile mücadele nedeniyle kapalı olan restoran ve kafelere destek ödemesi yapılacağını açıkladı. Erdoğan seçim için de 2023 Haziran’ının bekleneceğini belirtti.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Reform çalışmaları çok köklü olacak: Yakında, hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğumuz yeni reform paketlerini Meclisimizin takdirine sunmaya başlayacağız. Milletimizle paylaştığımızda, bu reform tekliflerinin ülkemizi 2023’e ve daha sonrasına taşıyacak çok köklü ve önemli düzenlemeler içerdiği görülecektir. AK Parti Grubu, Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP ile birlikte Meclis’in lokomotifidir, dinamosudur.  Biz işleri rölantiye alırsak, Meclis çok daha az verimle faaliyet yürütür.

Herkes CHP’ye dava açmalı: Bu ara bir militan lafı tutturdular. Bunlara göre cumhurbaşkanı militan, hakim, savcı, vali, kaymakam, tüm askerler militan. Diplomatlar militan. Milletin kendilerine oy vermeyen yüzde 75’i militan. Peki kendileri ne? Terör örgütü mensuplarına ‘arkadaşlar’ demek bunların meşrebinde kibarlık….Bu devletin hiçbir memuru, bu ülkenin hiçbir evladı CHP’nin hastalıklı zihniyetinin şamar oğlanı değildir. İçişleri Bakanımızın da ifade ettiği gibi bence bu ülkenin yargısı var. Kendilerine ‘militan’ diye hakaret eden bu zata, bütün bu hakarete muhatap olanların dava açma zamanı gelmiştir, geçiyor bile.

Seçim 2023’te: Bunlar yatıp kalkıp erken seçim diyorlar ki sanıyorlar buradan bir şey toplarız. Buradan size ekmek yok. Sabrın varsa Haziran 2023’e kadar kapıda bekleyeceksin. Bizim daha yapacak çok işimiz var… Aşı uygulamasının kapsamı giderek genişleyerek inşallah en kısa sürede hedef kitlenin tamamına ulaşacaktır.

Kapalı restoran ve kafelere destek: Lokanta restoran ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirler nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan ve 2019 cirosu 3 milyon lira ve altı olan gerçek usulde vergilendirilen ticari işletmelere destek ödemesi yapacağız. 2 bin liradan az 40 bin liradan fazla olmamak kaydıyla destek ödemesi yapacağız

Kategori: Türkiye

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.