ManşetSivil Toplum

Kamp Armen’in sahibi, “Yıkımı durdurdum, her türlü çözüme açığım”

0

Kamp Armen’in şu andaki sahibi, eski Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın akrabası Fatih Ulusoy, yıkımı durdurduğunu ve çözüm formüllerine açık olduğunu söyledi.

40

Agos Gazetesi’nden Uygar Gültekin’in haberine göre yıkımına başlanan Kamp Armen’in yıkımı gelen tepkiler ve alanda başlayan nöbet üzerine durdurulmuştu. Kampta yıkıma karşı nöbet devam ederken, gasp edilen mülkün eski sahipleriyle, mülkün iadesi için göruşmeler devam ediyor. HDP Istanbul Milletvekili adayı Garo Paylan, mülkün şu andaki sahibi Fatih Ulusoy’la görüştü.

Paylan görüşmeye ilişkin şu bilgileri aktardı: “Mülkle ilgili yetki şu anda Fatih Ulusoy’da. Kendisi mülkün satın aldığını hatırlattı. Şu anda yıkımı durdurduğunu söyledi. Kendisi mülkle ilgili her türlü çözüme açık olduğunu da vurguladı. Biz de çözüm formülü bulunana kadar yıkımın durdurulmasini istedik.”

Paylan, mülk sahibinin yıkımı durdurmasının geçici bir çözum olduğunu ve kalıcı çözümün ise kamulaştırma olduğunu söyledi.

Kamp Armen’in Gedikpaşa Ermeni Katolik Kilisesi’nin elinden alınmasının ardından, mahkeme kararıyla eski sahibine geri verilmiş ve satış bedelleri geri ödenmemişti. Kamp, el konulmasından bu yana 8 kere el değiştirdi. Mülk son olarak eski Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar tarafından satın alındı. Tapu daha sonra Aydınlar ailesi içinde de birkaç kere el değiştirdi. Şu anda da Aydınlar’ın akrabalarından Erhan Aydınlar’ın uzerinde. Ancak mülkle Mehmet Ali Aydınlar’ın akrabalarından Fatih Ulusoy ilgileniyor.

(Agos)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.