ManşetTürkiye

“Kadına Şiddete Kırmızı Kart” temalı gecede Berrak Tüzünataç’tan editörlere “taciz” ayarı

0

Medyadaki cinsiyetçi bakış açısı bu kez NTV’nin de dahil olduğu Doğuş Grubu tarafından yayınlanan GQ dergisinin “Men of the Year 2017” gecesinde patlak verdi.

ntv.com.tr’nin “yaşam” kategorisindeki haberlerini paylaşan “@ntv_yasam” adlı Twitter hesabından atılan “Berrak Tüzünataç’ın davetkar stili (GQ Türkiye Men of the Year 2017)” tweet’ine sosyal medyadan ve Berrak Tüzünataç’tan tepki geldi.

Tepkilerin ardından NTV Yaşam tweet’i silerken Tüzünataç da, “Basınımızda böyle bir üslup oldukça, başka bir tacizciye ihtiyacımız yok. Üslupla ilgili uyaran her cevap için teşekkürler, iyi ki varsınız” sözleriyle yaşanan duruma yanıt verdi.

“Kadına Şiddete Kırmızı Kart” temalı gecede Berrak Tüzünataç yılın aktörü seçilen Fi dizisindeki rol arkadaşı Ozan Güven’e ödülünü vermeye hazırlanıyordu.

17 Şubat’ta atılan tweet gelen tepkiler üzerine silindi.

NTV Tüzünataç’tan gecikmeli bir özür diledi.

NTV’den haberin düzenlenmiş hâli de paylaşılarak, “Bugün Vogue Türkiye ve NTV Yaşam sosyal medya hesaplarından yayınlanan Berrak Tüzünataç’ın stili ile ilgili moda amaçlı haberimizin başlığında ifade yanlışlığı olmuştur. Bu yanlış anlaşılmadan ötürü kendisinden özür dileriz” ifadeleri paylaşıldı.

Tüzünataç özür metnine, “Bu özrün benim şahsım için önemi dışında, bu tür durumların tamamı için 1 örnek olmasını diliyorum. Basının kelimelerini seçerken, toplum üzerindeki etkisinin sorumluluğunu unutmamasına vesile olmasını umuyorum. Özrün ayıp değil bir erdem olduğunu hatırlatması dileğiyle, size teşekkürler” sözleriyle cevap verdi.

 

(Yeşil Gazete)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.