Kültür-SanatManşet

İzmir Belgesel Film Festivali başlıyor

0

İzmir Uluslararası Belgesel Festivali 25-26-27-28 Ocak tarihlerinde İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde bu yıl ikinci kez belgesel sinema izleyicileriyle buluşacak.

Seçici kurul üyeliklerini Ali Demirtaş, Aykan Özener, Habip Yanç ve Mehmet Ünal’ın yaptığı festivalde üç ayrı dalda verilen “en iyi belgesel” ödülleri de sahiplerini buldu.

Uzun metraj dalında, Kolombiyalı yönetmenler Laura Bibibana Angel Rengifo ve Noah David DeBonis’in filmi “Strangers to Peace”, kısa metraj dalında, Nepalli yönetmen Gopal Shivakoti’nin “Perpetual Search” adlı filmi, deneysel dalında Arjantinli yönetmen Mauricio Brunetti’nin filmi “The Exile of The Sea” ödüle değer görüldü.

Dört gün boyunca İzmirli belgesel severleri Fransız Kültür Merkezi’nde 23 filmden oluşan bir program bekliyor. Ayrıca, belgesel film yönetmenleri Alberto Modiano, Ali Demirtaş, Ebru Şeremetli, Gopal Shivakoti, Miriam H Carlsen, Ragıp Taranç ve Saeed Mayahy ile söyleşiler yer alıyor.

Film gösterimlerinin ve söyleşilerin halka açık, ücretsiz olduğu bağımsız festival programına ve film kataloğuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kategori: Kültür-Sanat

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.