EnerjiManşet

İngiltere ve Kanada’dan yenilikçi enerji fikirlerine 14.5 milyon dolar fon desteği

0

İngiltere ve Kanada daha temiz ve daha yeşil bir gelecek yanında tüketicinin enerji tüketimini daha iyi kontrol edebilmesini sağlayacak yenilikçi fikirler için ortak fon oluşturdu.

Ortak zorluğun, elektrikli araçlar, akıllı cihazlar ve enerji depolamada enerji ihtiyacının karşılanabilmesi için yeni bir yol sunabilecek projeler için iş planları bulmak olduğu bu alana iki ülke 11 milyon sterlinden fazla (yaklaşık 14.5 milyon dolar) finansman sağlayacak. 

İki ülke aynı zamanda Güçlendirilen Geçmiş Kömür İttifakı çerçevesinde 2025 yılına kadar kömür kullanımını durdurma çabalarını da yoğunlaştıracak.

Bunlara ek olarak, 2030 yılına kadar temiz enerji sektöründe kadınlara eşit ücret, liderlik ve fırsatlar için hükümet ve işletmeler bazında çalışmalar yürüten 2030 Eşitlik Kampanyası’nı da onayladılar.

İngiltere’nin daha akıllı ve daha esnek bir şebekeyle arz ve talebi dengeleyerek 2050’ye kadar 40 milyar sterline kadar tasarruf etme potansiyeline sahip olduğunu kaydeden Enerji ve Temiz Büyüme Bakanı Claire Perry bunun bu hedefe ulaşmalarında yardımcı olurken tüketiciler için de daha ucuz ve daha temiz enerji sağlayacağını ifade etti. 

 

(Enerji Günlüğü)

More in Enerji

You may also like

Comments

Comments are closed.