DünyaManşet

Hortum ABD’yi vurdu: 51 ölü

0

ABD’nin Oklahoma eyaletinde meydana gelen hortumlarda en az 51 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin kayıp olduğu bildirildi.

Hızı zaman zaman saatte 320 kilometreyi bulan ve 3,5 kilometre genişliğe ulaşan hortumlarda yüzlerce ev yerle bir oldu, araçlar hurdaya döndü. Yetkililer hortum nedeniyle en az 51 kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda kişinin yaralandığını belirtti.

Hortumda Moore kentindeki Plaza Towers İlkokulu’nun tamamen yıkıldığı, en az 7 çocuğun cesedinin bulunduğu kaydedildi. Hortum sırasında okulda olan 24 çocuktan ise haber alınamadığı ifade edildi. Kurtarma ekipleri, okulun yıkıntıları arasında kalan çocukların bulunması için çalışıyor. Velilerin endişeyle beklediği okulda hava karardığı için aramaların güçlükle yürütüldüğü bildirildi.

Hortumlar nedeniyle yıkıntıların kapladığı bazı otoyollar da trafiğe kapatıldı. Bazı evlerde hortum nedeniyle yangın çıkarken, 40 binden fazla aboneye elektrik verilemediği kaydedildi. Eyalet yetkilileri ve Kızılhaç, evsiz kalan binlerce kişiye yardım ulaştırmaya çalışıyor.

(Ajanslar)

 

More in Dünya

You may also like

Comments

Comments are closed.