Manşetİklim Krizi

Greta Thunberg’in illüstrasyonları İsveç posta pullarında yerini aldı

0
Fotoğraf: Henning Trollback/Postnord

İklim aktivisti Greta Thunberg’in resimleri “İsveç’in eşsiz doğasını gelecek nesiller için koruma” çalışmaları nedeniyle yeni İsveç posta pulu serisi üzerinde yer aldı.

3 Ocak’ta 18 yaşına giren Thunberg, sanatçı ve illüstratör Henning Trollbäck‘ın Valuable Nature adlı setinin bir parçası olarak, kayalık bir uçurumun tepesinde sarı yağmurluğuyla dururken resmedildi.

İsveç’in doğa harikaları yer alıyor

The Guardian’ın haberine göre ulusal posta hizmeti PostNord, perşembe gününden itibaren piyasaya sürülecek olan serinin, İsveç hükümeti tarafından yakın zamanda hazırlanan 16 çevresel kalite hedefinden bazılarını sunduğunu söyledi.

Mektuplar için tasarlanan serinin diğer pullarında yüksek dağları, ormanları, tarım arazilerini ve benzersiz biyolojik çeşitlilik içeren bataklık yer alıyor. Ayrıca nesli tükenmekte olan yeşil benekli kurbağanın bir resmi de yine bu seri içerisinde.

‘Üzerimize düşeni yapmalıyız’

PostNord’dan Kristina Olofsdotter, “Önemli nitelikteki birkaç örnek arasında Greta’nın pullarımızda simgelenmesinden memnuniyet duyuyoruz. Bu doğal yerler çok önemli ve onları korumak için hepimizin üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İsveç’teki önceki pul serilerinde, Pippi Longstocking‘i yaratan çocuk yazarı Astrid Lindgren, futbolcu Zlatan Ibrahimović ve son dönemde ünlü olan DJ ve yapımcı Avicii yer almıştı.

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.