Bilim-TeknolojiManşet

Google Haritalar, güvenilir güzergah özelliğini duyurdu

0
Fotoğraf: Shutterstock

Google Haritalar, yeni özelliği olan güvenli rotaları tanıttı. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar artık ani tıkanıklık yaşayan veya yaşama ihtimali olan yollar hakkında bilgilendirilecek. Böylece kullanıcıların da daha risksiz rotalara yönlenmesi bekleniyor.

Navigasyon uygulamaları kullanıcıları mevcut olan en hızlı güzergahtan götürmeyi amaç ediniyor. Ya da bir veya iki tane alternatif güzergahı belirleyerek kullanıcının seçim yapmasını sağlıyor. Google Haritalar’ın geliştirdiği güvenli rota ise bir alternatif niteliğinde.

‘Araç kazalarının önüne geçmeyi sağlayacak’

Google’dan yapılan duyuruya göre Google Haritalar artık güvenli rota için de bir opsiyon barındıracak. Güvenli rota opsiyonu hava durumu, yol durumu, trafik gibi unsurları analiz ederek tıkanıklığın olmadığı yolları seçmeye çalışıyor.

Kullanıcılar böylece ani tıkanıklığın yaşanabileceği hızlı rotaları değil daha güvenli ancak normal hızında seyreden rotaları tercih edebilecekler. Google güvenli rota uygulaması ile yılda 100 milyon araç kazasının önüne geçebileceklerini vurguluyor. Önümüzdeki haftalarda güvenli rota özelliği Google Haritalar platformuna entegre edilmeye başlanacak.

 

Kategori: Bilim-Teknoloji

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.