ManşetTürkiye

Ethem Sarısülük’ün maskeleriyle mezun oldular

0

Ankara Üniversitesi SBF öğrencileri mezuniyet törenine polis kurşunuyla öldürülen Ethem Sarısülük’ün maskelerini takarak çıktı.

Bianet’ten Serhat Korkmaz’ın haberine göre;

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) 2012-2013 mezunu öğrencileri dünkü mezuniyet törenine, Bingöl’de tecavüzden yargılanan askerlerin serbest bırakılmasını ve polis şiddetini eleştiren pankartlarla çıktılar.

“Duyuyor musunuz sesi? İşte bu 90 kuşağının tepkisi. Olmayacak hiçbir zaman bir başkasının kölesi”, “Bir ölür bin diriliriz” ve “Tecavüz. Asker. Bingöl. Ağızlar kilit!” pankartları açan öğrenciler, polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün de maskesini taktılar.

Ankara Üniversitesi rektör yardımcısı Prof. Dr. Kasım Karakütük konuşurken ise arkasını dönen öğrenciler, “Polis buradayken neredeydin” diyerek tepki gösterdi.

“Birileri size ‘Durmak yok, yola devam’ dediğinde siz durun” diyen SBF Dekanı Yalçın Karatepe “Tıpkı Taksim’de, Kızılay’da duranlar gibi durun” dedi.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu üyesi Yrd. Doç. Dr. Pınar Ecevitoğlu ise yeni gelecek olan SBF öğrencilerine “mülkiyeli” olmayı açıklamanın zor olacağını belirtti.

“Kuşkusuz bundan sonraki kuşaklara ideal Mülkiyelilik üzerine ders vermek ve onları inandırmak bizler için hayli güç olacaktır.

“ ‘Mülkiyeli olmak devlet terbiyesi bilmektir, Mülkiyeli olmak protokolü bilmektir, Mülkiyeli olmak ayrıcalıktır’ diyerek karşılarına geçtiğimizde ‘Kahrolsun bazı şeyler’ diye haykıracaklardır.”

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.