Kültür-SanatManşet

Erol Günaydın yoğun bakımda

0

Türk tiyatrosunun 80 yaşındaki çınarı Erol Günaydın, sevenlerini bir kez daha korkuttu. Muğla’nın Bodrum İlçesi Gümüşlük Beldesi’nde kızıyla yaşayan usta tiyatrocu Erol Günaydın, solunum yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı hastanede günlerdir yoğun bakımda yatıyor.

27 Ağustos’tan beri Bodrum Universal Hospital’da tedavi gören Günaydın, 5 Eylül’de yeniden yoğun bakıma alındı. KOAH hastası olduğu için nefes darlığı yaşayan ve beynine oksijen gitmeyen Günaydın’ın şuurunun kapandığı belirtildi.

Kızı Ayşe Günaydın biran olsun yanından ayrılmazken, babasının yeniden ayağa kalkacağı günleri özlemle bekliyor. Erol Günaydın’ın doktoru İç Hastalıkları Uzmanı Yusuf Babayiğit, usta tiyatrocunun durumunun kritik olduğunu, bir kez kalbinin durduğunu ve tekrar çalıştırıldığını belirtti.

Babasının hastaneye kaldırılmadan önce durumunun gayet iyi olduğunu ve yemek sonrası rahatsızlandığını belirten Ayşe Günaydın “Babam hastaneye yatırılmadan önce çok sevdiği ‘Sirkeci’ adlı köpeği öldü. Sirkeci’nin ölümünden dolayı oldukça üzüldü. Solunum sıkıntısı yaşadığı için bazı rahatsızlıkları vardı. Köpeğin ölümünden bir gün sonra hiç beklemediğimiz biranda fenalaştı. Hemen hastaneye getirdim. Yoğun bakıma aldılar. O zamandan beri bekliyoruz. Durumu çok kritik. Daha önce birçok kez ölümden döndü. Yoğun bakıma çok yatıp çıktı, bunu da başarmasını istiyoruz. Beklemekten başka yapacak bir şeyimiz yok” dedi. Gözyaşlarına hakim olamayan Ayşe Günaydın, babasının köpeğini çok sevdiğini üzüntüsünü içine attığını belirtti.

Usta tiyatroculardan Salih Kalyoncu ziyaret için hastaneye gelirken, Ayşe Günaydın, kendisini cep telefonla Müjdat Gezen, Haldun Dormen ve Ferhan Şensoy’un arayıp geçmiş olsun dileklerinde bulunduğunu belirtti.

(Tiyatro Dünyası)

You may also like

Comments

Comments are closed.