Kültür-Sanat

Erdal Duman: Dünya koca bir silindir!

0

artSümer24 Mayıs – 13 Temmuz 2019 tarihleri arasında Erdal Duman’ın galerideki dördüncü kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Bu sergide Duman, daha önceki sergilerinde olduğu gibi dünya düzeninin işleyişinden ilham alıyor, bu sefer dünyayı “koca bir silindir” olarak nitelendirerek karşımıza birkaç farklı formda sunuyor.

 

Sergide bu formlara “post-truth” kavramı üzerinden öznenin mevcudiyetini sorguladığı, kendi fanusu içinde hapsolmuş günümüz insanları ile bağımsızlık simgesi olarak benimsediğimiz bayraklardan oluşturduğu heykel ve yerleştirmeler eşlik ediyor.

Erdal Duman (d. 1976, Almanya) 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Heykel Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2006 yılında yine aynı kurumda yüksek lisansını tamamladı. 2007 yılında Yaygara güncel sanat insiyatifinin kuruculuğunda yer alarak sergiler ve paneller düzenledi. Eserleri artSümer başta olmak üzere Evliyagil Müzesi, CerModern, Galeri Nev gibi mekânlarda sergilendi. Hacettepe Üniversitesi heykel anasanat dalında sanatta yeterlik çalışmalarını sürdürmektedir. Sanatçı  çalışmalarına Ankara’da devam ediyor. (Yeşil Gazete)

You may also like

Comments

Comments are closed.