Kültür-SanatManşet

Engelsiz Filmler Festivali 2017’nin son ayağı Ankara’da başlıyor

0

5-7 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir, 12-14 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da sinemaseverlerle buluşan Engelsiz Filmler Festivali’nin Ankara ayağı yarın (18 Mayıs Perşembe) başlıyor.

18-23 Mayıs tarihleri arasında perdelerini bu kez Ankaralı sinemaseverler için  açacak Engelsiz Filmler Festivali’nde, 34 film göremeyenler için sesli betimleme, duyamayanlar için işaret dili ve ayrıntılı altyazı eşliğinde gösterilecek. Her ikisi de erişilebilir mekanlar olan Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ile Ulucanlar Cezaevi Sinema Salonu’nun ev sahipliği yaptığı gösterimler ücretsiz olarak takip edilebilecek.

Açılış Töreni 18 Mayıs’ta

Engelsiz Filmler Festivali, Açılış ve Ödül Törenlerini her sene olduğu gibi Ankara’da gerçekleştiriyor. Festival’in Açılış Töreni 18 Mayıs Perşembe günü Goethe-Institut Ankara’da düzenlenecek. Saat 19:00’da başlayacak törende Kör Vaysha adlı kısa film, sesli betimleme ve işaret dili çevirisi eşliğinde seyredilecek.

Engelsiz Yarışma ödüllerinin sahiplerini bulacağı Ödül Töreni ise 23 Mayıs Salı günü yine Goethe-Institut Ankara’da düzenlenecek.

Ankara Programı

Festival’de bu sene uzun, kısa ve belgesel toplam 34 film, “Engelsiz Yarışma”, “Türkiye Sineması”, “Dünyadan”, “Engel Tanımayan Filmler”, “Uzun Lafın Kısası”, “Çocuklar İçin”, “Sinema Tarihinden” ve “Otizm Dostu Gösterim” tematik başlıkları altında gösteriliyor.

Ankara’daki gösterimler sırasında filmlerin yönetmen, oyuncu ve ekipleri gösterimler sonrasında seyircilerle bir araya gelerek söyleşiler gerçekleştirecekler.

Festival programının Ankara takvimine bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

(Yeşil Gazete)

Kategori: Kültür-Sanat

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.