Doğa MücadelesiManşet

Emirgan’da yapılacak projeye dair tüm detaylar

0

Emirgan Korusu’na bitişik arazide yapılacak otel, restoran ve alışveriş projesinin tüm ayrıntıları, ihaleyi yapacak TOKİ iştiraki Emlak Konut’un sitesinde yer alıyor.

27...

Konu Milliyet’ten Güngör Uras’ın köşe yazısında TOKİ’nin Emirgan Korusu’na komşu 158 dönümlük yeşil alanı yapılaşmaya açılması için satışa çıkardığını kaleme alması ile gündeme taşınmıştı.

23

Şirketin genel müdürü Murat Kurum ise Yeşil Gazete’de dün yayınladığımız haberde de bilgi verdiğimiz gibi araziye kesinlikle gökdelen ya da AVM yapılmayacağını, buna karşılık iki katlı olarak otel, restoran ve alışveriş caddesi de planlandığını söylemiş, İstanbul’un silüetine zarar vermeyeceklerini iddia etmişti.

Diken’in haberine göre Emlak Konut’un sitesinde ihaleyle ilgili ayrıntılara yer veriliyor.

24

158 bin 497 metrekarelik arazinin 48 bin 100 metrekaresi ön görünümde, 110 bin 387 metrekaresi ise geri görünümde kalıyor. Turizm ve konut imarı bulunan arsada, turizm tesis alanı ve park alanı olarak yapılaşmaya izin veriliyor.

Buna göre, imar planında belirtilen alanlarda yaklaşık 48 bin metrekarelik alanın park olarak ayrılması planlanıyor. Proje kapsamında 108 bin 700 metrekarelik inşaat yapılması planlanıyor.

Arazinin 48 bin 100 metrekaresi ön görünümde, 110 bin 387 metrekaresi ise geri görünümde kalıyor.

(Diken, Milliyet, Yeşil Gazete)

You may also like

Comments

Comments are closed.