DuyurularManşet

“Dünya Cerebral Palsy Günü” 4 Eylül’de

0

Cerebral Palsy hastalarının sorunlarını gündeme getirmeleri için bu sene 4 eylül tarihi dünyada ilk defa “Dünya Cerebral Palsy” günü ilan edildi. 4 Eylül tarihine kadar worldcpday.org sitesine konu ile ilgili fikir ve düşünceler iletilebilecek. İsterı 60 saniyelik bir video ile ona imkan bulamayacak durumda olanlar için ise yazılı metin şeklinde.

Dünyada 17 milyon CP’li birey yaşıyor. Cerebral Palysliler 4 Eylül tarihine kadar bütün mesajları bekliyorlar, bu tarihten sonra ise gündeme getirilen sorunlar ile çözüm önerileri site üzerinden oylamaya sunulacak.

worldcpday.org sitesine bırakılan önerilerden bir tanesi

Mesela:
Ben , yaşadığım şehirde tekerlekli sandalye ile ulaşım sağlayan dükkanların listelendiği bir aplikasyon (uygulama) istiyorum.
Jayme Paris
Pekin Paralimpik
Bisiklet dalında bronz madalya sahibi
gibi…

4 Eylül 2012’den sonra paylaşılan her fikir, worldcpday.org sitesinde yayınlanıp oylanacak.. Beğendiğiniz ve gerçekleşmesini istediğiniz fikirlere oy verin, belki gerçekleştirilirler. En popüler fikirler, rüyalarınızı gerçekleştirmek isteyen tasarımcı ve yatırımcılara sunulacak. Belki de aranan çözüm, sizinki olacak. Dünya CP günü, dünyada bir ilk… Bu yüzden tüm arkadaşlarınıza ve çevrenize haber vermeniz çok ama çok önemli

Dünya Cerebral Palsy Günü hakkında hazırlanan filme buradan ulaşabilirsiniz.

(Yeşil Gazete, Engelname.net)

 

 

Kategori: Duyurular

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.