DünyaManşet

Colorado’da süpermarkete silahlı saldırı: Biri polis 10 kişi yaşamını yitirdi

0
Fotoğraf: Bethany Baker / The Coloradoan

Amerika Birleşik Devletleri‘nin Colorado eyaletinde bir süpermarkete silahlı saldırı düzenlendi.  Boulder Polis Departmanı, Boulder kentindeki süpermarkete düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısının 10’a çıktığını açıkladı.

Ölenler arasındaki bir kişi ise saldırgana müdahale etmek için olay yerine gelen bir polis memuruydu.  USA Today’in aktardığına göre ölen polis memurunun 2010’dan beri görev yapan 51 yaşındaki Eric Talley olduğu belirtidi.

Boulder Bölge Savcısı Michael Dougherty, “Bu bölgemiz için bir trajedi ve kabus. Hem eyalet hem de federal yetkililerle iş birliği halindeyiz” dedi.

AA’nın aktardığına göre yetkililer saldırıya ilişkin soruşturma başlatırken, yaralanan saldırgan ise gözaltına alındı. Saldırganın kimliği ve öldürme sebebi ise henüz açıklanmadı.

Bir haftada ikinci silahlı saldırı

Çatışma, altı tanesi Asya kökenli kadın olan sekiz kişinin Atlanta yakındaki bir ilçedeki üç kaplıcada silahlı bir kişi tarafından öldürülmesinden altı gün sonra gerçekleşti.

Bölge sakinlerinden Roberto Rivero USA Today’e yaptığı açıklamada “Umarım bu trajedi … yasaları, özellikle silah yasalarını değiştirmeye yardımcı olur ve hepimiz çocuklarımız için daha iyi, daha barışçıl bir dünya yaratmak için birlikte çalışabiliriz” ifadelerini kullandı.

More in Dünya

You may also like

Comments

Comments are closed.