ManşetTürkiye

CHP’li Tanrıkulu’na Suriye harekatı soruşturması

0

CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında, yaptığı paylaşımlarla ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni alenen aşağılama’ suçlamasıyla’ resen soruşturma başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında Türkiye’nin Suriye’ye yönelik yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı’yla ilgili paylaşımlarından dolayı resen soruşturma başlattı.

Başsavcılığın açıklamasında, “CHP Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu’nun 12 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı bildirilen ‘Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır’ şeklindeki paylaşımı ve aynı gün bazı medya kuruluşlarına verdiği röportajdaki bir kısım açıklamaları nedeniyle, ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama’ suçundan resen soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Tanrıkulu, ARTI TV yayınında yaptığı açıklamayı Twitter hesabı üzerinden paylaşmış, ve tweet’ine “Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır” ifadesini eklemişti.

Tanrıkulu’nun tweet’i şöyle:

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.