ManşetTürkiye

CHP ‘cenazede linç’i belgesel yaptı

0

Kılıçdaroğlu’nun nisan ayında katıldığı şehit cenazesinde uğradığı linç girişimi, belgesel haline getirildi. Konuyla ilgili şu ana kadar yapılmış herhangi bir yasal girişim yok.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun 21 Nisan 2019’da, Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı  şehit cenazesinde uğradığı linç girişimi ile ilgili belgesel yayımlandı. CHP tarafından linç girişimi ile ilgili yasal eyleme geçilmemesi eleştirilirken, “Elimizdeki bulguları kamuoyu ile paylaşıyoruz; taşları, sopaları, demir çubukları göreceksiniz”” açıklaması yapıldı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç belgesel ile ilgili yaptığı basın açıklamasında şöyle konuştu: “Olay yerinde çekilmiş olan polis ve jandarma kayıtları, partimizin, basın mensuplarının çektikleri görüntüleri, farklı açıdan çekilmiş onlarca görüntüyü taradık. Elde ettiğimiz bulguları kamuoyu ile paylaşıyoruz. 43 dakikalık bu belgeselde şehidimizin cenazesinde teamüllere uymayan düzeni, tek bir güvenlik koridorunun bulunmayışını, kalabalık içindeki grupları işaretleriyle yönetenleri, cenaze konvoyunda atılan taşlar, sopaları, demir çubukları göreceksiniz.”

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.