ManşetTürkiye

Burhan Kuzu güldürdü: Öğrencilerin arkasında Ergenekon var

0

Burhan Kuzu'nun Ergenekoncu öğrencilerinden biri

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, yaşadıklarını Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal A’daki ‘Görüş Farkı’ programında anlattı. Öğrencilerin arkasında Ergenekon olduğunu iddia eden Kuzu, “80 öncesini düşününce tüylerim diken diken oluyor. Bunun düğmesine basan alçaklar hiç mi sonunu hesap etmiyorlar. Hükümeti yıkmak için öğrencileri sokağa dökmek istiyorlar. Halkevleri ve Doğu Perinçek’in uzantıları bu işin içinde” şeklinde konuştu.

“ERGENEKON SIKIŞTI, TEK KOZU GENÇLER KALDI”

Yaşananları 1980 öncesine benzeten Burhan Kuzu, öğrencilerin sokağa dökülerek askerin harekete geçirilmek istendiğini iddia etti.

Kuzu, öğrenci olaylarının arka planını “Ergenekon içerde sıkışmış vaziyette, güvendiği asker ise kendi alanına çekildi, normalleşiyor. Mücadele yükü verilen yargı da son anayasa paketi ile kendi alanına çekildi. Şu anda ellerindeki tek koz öğrenciyi sokağa dökmek. Bu işler böyle başlar. 80 öncesini gördük” sözleriyle yorumladı.

“DARBECİLER HEVESLENMESİN”

Öğrencileri sokağa dökerek hükümeti yıkma ve yıpratma peşinde olanların boşuna gayret gösterdiğini de ifade eden Kuzu, “Bu heveste olanlar bilsinler ki askerin darbe yapacak gücü, takati kalmamıştır. Yazık olur bu gençlere. Eğitimlerinden olurlar, pisi pisine de dayak yerler. Bunun arkasında Ergenekon bağlantılı güçler var. Açıkça söylüyorum, bunu tutan yanar, bu başına yıkılır.CHPde bundan bir şey koparabilir miyim diye gıdıklıyor. Türkiye’de 80 öncesi hava yok. Darbe yapacak adam da yok. Öğrencilere yazık etmeyin” diye konuştu.

Burhan Kuzu, 1980 öncesinde sağ-sol çatışmasına giren öğrencilerin bugünkülerine göre daha çok okuyan, araştıran gençler olduğunu vurgulayarak, “Şimdikiler maalesef okumuyor, daha cahil, daha tehlikeli. O yüzden doldurulmaları kolay oluyor” ifadelerini kullandı.

“YUMURTA YESELER BEYNİ ÇALIŞIRDI SÖZÜ HAKARET OLUR MU?”

Mülkiye’deki saldırı sonrası öğrencilere, “o yumurtaları yeseydiniz beyniniz daha iyi çalışırdı” diyen Burhan Kuzu, hakaret olarak algılanan sözlerine de açıklık getirdi. Kuzu, “Bu söz hakaret olur mu? Yumurta atmak taş atma yerine tercih edilebilir, ama yine de üniversite öğrencisine yakışmaz” dedi.

‘Öğrenciye destek veren gazetecilere, yarın dizinize vurursunuz’ diyen Kuzu, eylemci öğrencilere destek çıkan gazetecilere, “Öğrenciyi masum, mağdur göstermeye çalışıyorlar. Bu yanlış, yarın dizimize vururuz, yazık olur bu gençlere” sözleriyle çıkıştı.

Mülkiye’deki anayasa toplantısının bir ay önce kararlaştırıldığını söyleyen Burhan Kuzu, iptal edilmesi teklifini kabul etmediğini ve “Süheyl Batum geliyorsa ben de gelirim “diyerek gittiğini söyledi.

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.