İklim KriziManşet

Brezilya Dışişleri Bakanı: İklim değişikliği ‘solcu komplo’

0

Brezilya Dışişleri Bakanı Ernesto Araujo, katıldığı bir etkinlikte iklim değişikliği tartışmalarının ‘Brezilya’nın bütünlüğünü bozmayı hedef alan solcu bir komplonun parçası’ olduğunu öne sürdü.

Brezilya Dışişleri Bakanı Ernesto Araujo, Brezilya hükümetinin Amazonları yakması ile ilgili suçlamaları reddederek, “Küresel ısınma ile ilgili gereksiz endişe Brezilya’nın bütünlüğünü bozuyor” ifadelerini kullandı. Balan Araujo, “İklim değişikliği diye bir felaket” yok diyen Araujo, “küresel ısınma ile ilgili tartışmalar asılsızdır” dedi.

ABD ziyaretinde Washington’da Heritage Vakfı’nda düzenlenen bir etkinlikte konuşan Araujo, “küresel ısınmanın sebepleri ile ilgili bilimsel bir kanıt olmadığını” iddia ederken; iklim değişikliği tartışmalarının da “ABD ve Brezilya’nın bütünlüğünü bozmayı hedef alan solcu bir komplonun” parçası olduğunu söyledi.

Brezilya hükümetini Amazon yangınlarından sorumlu tutmanın, uluslararası yaptırım uygulamak için bir bahane olduğunu savunan Araujo, Brezilya’nın ‘gezegeni yok eden bir ülke’ olarak gösterildiğini söyleyerek şöyle konuştu: Brezilya’yı işgal etmek için Amazon yangınını kullanıyorlar.

More in İklim Krizi

You may also like

Comments

Comments are closed.