Türkiye

Boykot sırası ODTÜ’de

0

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Starbucks işgali, diğer üniversitelerdeki özel kantin işletmelerindeki fiyatlara yönelik tepkileri ortaya çıkarmaya başladı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği bölümünde bulunan kantin, 14 Aralık’tan beri boykot ediliyor. Üniversitedeki Doğa, Eğitim, Jeoloji, Marksist Fikir, Mimarlık, Siyaset Bilimi, Sosyoloji, Yapı toplulukları ile ODTÜ Oyuncuları da boykotu destekliyor. İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi de boykota destek veriyor.

Öğrenciler, tenefüslerde içecek ve yiyecek ihtiyaçlarını dışarıdan kendi olanaklarıyla temin ettikleri ürünlerle karşılıyor. Facebook ve Twitter üzerinden “inşaatta boykot var” sloganıyla seslerini duyuran öğrenciler, boykot gerekçelerini de şöyle açıklıyor:

“ODTÜ’de nefes almak dışında her şeyin parayla satıldığı bir dönemi yaşıyoruz. Bütçemizi okuldaki fiyatlara ayarlamaya çalışmak, ders çalışmaktan daha fazla vaktimizi alır oldu. Bu gidişe bir dur demenin vakti gelmişti ve biz de öyle yaptık. Bölümümüzün kantini tarafından daha fazla sömürülmek istemiyoruz. Bu noktaya gelinceye dek çalınacak bütün kapıları çaldık, konuşulacak tüm ilgililerle konuştuk. Son çare olarak İnşaat Mühendisliği kantinini boykot etmeye karar verdik.”

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.