ManşetYerel

Boğaz’da üçüncü yıkım

0

Galatasaray Adası’nın hemen karşısında yer alan bir denizcilik şirketine ait bina yıkıldı. Sabah işe gelen iş yeri çalışanları ise yıkım ekiplerini görünce büyük şok yaşadı.Yıkım kararı verilen binanın, uluslararası taşımacılık işi yapan Atlantis Tankers Grubu’na ait olduğu anlaşıldı.

Beşiktaş Muallim Naci Caddesi üzerindeki bir iş yerine sabah saatlerinde gelen Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, iş yerini boşalttıktan sonra yıkım işlemine başladı. Sabah iş yerine gelen çalışanlar ise karşılarında yıkım ekiplerini görünce şaşkınlık yaşadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı yıkım ekipleri Beşiktaş Kuruçeşme Muallim Naci Caddesi üzerinde bulunan bir denizcilik firmasına ait iş yerine geldi. Belediye ekipleri iş yeri hakkında yıkım kararı olduğunu belirterek içeride bulunan eşyaları dışarı çıkarttı.

Ofis eşyalarını nakliye kamyonlarına koyan ekipleri binayı boşalttı. Sabah işe gelen iş yeri çalışanları ise yıkım ekiplerini görünce büyük şok yaşadı. İş yerindeki kişisel eşyalarını kolilere koyan çalışanlar endişeli gözlerle çalışmaları izledi. İş yerinin tamamen boşaltılmasının ardından yıkım işlemlerine başlandı.

Aynı cadde üzerinde bulunan, 1 Ocak 2017’de yeni yılın ilk saatlerinde IŞİD saldırısına uğrayan gece kulübü Reina da yıkılmıştı. Reina’nın yıkılmasının ardından Galatasaray Adası’nın bir kısmı da, imara aykırı olduğu gerekçesiyle yıkılmıştı.

(BirGün, Yeşil Gazete)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.