ManşetTürkiye

“Biz de kalkarız karşılarına 10 bin tane genci koyarız”

0

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen AKP Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısına katıldı. Erdoğan, YGS’deki şifre iddilarıyla ilgili de konuştu. Hakkını arayan öğrencilerin karşısına kendilerinin de gençleri çıkartabileceğini söyledi.

“Bakın şu anda, CHP’si, MHP’si, BDP’si, YGS üzerinden, çok yoğun bir  şekilde gençlerimizi istismar etmenin gayreti içindeler. 1,7 milyon gencin  hayallerini, geleceklerini, umutlarını, siyasi malzemeye dönüştürerek, buradan  kendilerine bir rant sağlamanın çirkin gayreti içindeler. Söz konusu olan, 1,7  milyon gencin hayalleridir. Söz konusu olan, 1,7 milyon gencin geleceğidir,  umududur. Gece gündüz ders çalışan, uykusundan, oyunundan, eğlencesinden  fedakarlık yapan gençlerin hissiyatını siyasi malzeme haline getirmek, çok açık  söylüyorum, ahlaksızlıktır, fırsatçılıktır. Eğer, sınavda bir yanlış varsa, bir  kayırma varsa, yasa dışı, kirli ilişkiler varsa, buna karşı çıkacak, bunun  karşısında güçlü tepki koyacak ilk kişilerden biri ben olurum, arkadaşlarım  olur.

Devletin ilgili kurumları, son derece büyük bir hassasiyet içinde  meseleyi inceliyor, yargısına varıncaya kadar, araştırıyorlar ve takip ediyorlar.  Ama, soruyorum, bir tek kişinin kayırıldığına dair somut deliliniz var mı? Şifre  iddialarından çıkar sağladığını ispat edebileceğiniz tek bir genç var mı? Yok.  Ama ortada, duyguları istismar edilecek, sokağa dökülecek, zihinlerine,  yüreklerine şüphe düşürülecek bir genç grup var.

Bu ülkenin başbakanı olarak, YGS ile ilgili iddiaların tamamının  takipçisiyim. Gençlerimiz rahat olsunlar, müsterih olsunlar, gönül rahatlığı  içinde ikinci sınava hazırlansınlar. Gençlerimiz, kendilerini istismar edenleri,  iddiaları fırsatçılığa çevirenleri de lütfen çok iyi görsünler, tanısınlar.  Taksim’de bin kişiyi, iki bin kişiyi yürütmek, iki bin genci yürütmek problem  değil. Onlar YGS sınavının karşısında tavır ortaya koyduklarını açıklarken, biz  de kalkarız onların karşısına 5 bin, 10 bin tane genci koyarız. Ama biz bu ülkede  gerilimden yana değiliz. Bırakın kurumlar işini yapsın. Bırakın kurumlar görevini  yapsın. Hiç kimsenin asla ve asla hakkı yenemez. Buna müsaade etmeyiz.  Gençlerimiz bunu böyle bilsin.”

(Hürriyet, Yeşil Gazete)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.