ManşetTürkiye

Balyoz hakimi, Büyükanıt ve Başbuğ’u dinleyecek

0

Balyoz davasında eski genel kurmay başkanları Yaşar Büyükanıt ve İlker Başbuğ’un tanık olarak dinlenmesine karar verildi.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, 5 – 7 Mart 2003 tarihlerinde 1. Ordu Komutanlığı’nda düzenlenen dava konusu plan seminerine ilişkin Genelkurmay Başkanlığı sonuç raporunda imzaları bulunan Yaşar Büyükanıt, Bekir Kalyoncu ve Köksal Karabay’ın tanık olarak dinlenilmesine karar verildi.

Mahkeme heyeti, bu isimlerin belirlenecek günde duruşmada hazır edilmeleri için kolluk kuvvetlerine yazı yazılmasını karar verdi.

Heyet, Ocak 2003 tarihli mesaj formunda imzaları bulunan Tuğgeneral Levent Gözkaya ve “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” davası kapsamında tutuklu olan emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un da tanık olarak dinlenilmesi kararı alırken, belirlenecek günde Gözkaya’nın duruşmada hazır edilmesi için kolluk kuvvetlerine, Başbuğ’un hazır edilmesi için de Silivri 5 No’lu Cezaevi’ne yazı yazılmasına karar verdi.

Duruşma 27 Şubat 2012 tarihine ertelendi. Kararın ardından salondaki sanıklar ve izleyiciler hep bir ağızdan “Gençliğe Hitabe”yi okudu.

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.