İklim KriziManşetTürkiye

Bakan Mehmet Nuri Ersoy: Marmaris’teki yangınlar tamamen kontrol altına alındı

0

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Muğla’nın Marmaris ilçesinde turizm sektörü temsilcileriyle yaptığı toplantının ardından, Marmaris’teki yangınların tamamen kontrol altına alındığını ve söndürüldüğünü açıkladı.

“Bölgedeki yangınlar tamamen kontrol altına alındı ve söndürüldü. Soğutma çalışmalarına devam ediliyor” diyen Ersoy, soğutma çalışmalarından sonra yangınla ilgili faaliyetlerin bitirileceğini kaydetti.

‘Önceliğimiz yeni bir Marmaris hikayesi yazmak’

Bakan Ersoy, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Önceliğimiz yeni bir Marmaris hikayesi yazmak. Marmaris, Türkiye’nin en eski, önemli turizm bölgelerinden birisi. Bazen turizmde ‘eski’, ‘birinci’, ‘ilk’ olmak avantaj gibi olmakla birlikte zaman içerisinde ihtiyaç duyulan değişiklikleri, değişimleri yapamadığınız, trendleri yakalayamadığınız zaman aleyhinize dönebiliyor. Marmaris’in yangın ve pandemi öncesinde oluşmaya başlayan bazı sorunları vardı. Bunların başında pazar çeşitliliği, pazardaki gelmesi gereken konumlama ve yeni trendlerle, konseptlerle geliştirilmesi gibi sorunları vardı. Bütün bu sorunları ele alacağımız bir dizi çalışma yapacağız. Şimdi el birliğiyle yeni bir Marmaris hikayesi yazarak bunu hızlı şekilde hayata geçireceğiz.”

Turizm hedeflerinde değişiklik yok

Ersoy, Türkiye’nin turizmdeki hedeflerinde bir değişlik olmadığını dile getirdi:

Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok. Temmuz sonu itibarıyla hem yabancı ziyaretçi hem de yurt dışı yerleşik Türk ziyaretçi toplamıyla 12-12,5 milyon arası ziyaretçi rakamını yakalamış olacağız. Önümüzde önemli bir temmuz, ağustos ve eylül ayları var. Başarılı şekilde atlatabilirsek, hedeflediğimiz rakamlara ulaşırsak bu yıl için koyduğumuz turist ve gelir hedefini yakalarız.”

More in İklim Krizi

You may also like

Comments

Comments are closed.