ManşetTürkiye

Babacan: DEVA Partisi seçimlere kendi adı ve logosuyla katılacak

0
 Partisinin haftalık değerlendirme toplantısında konuşan Babacan: “Biz seçimlere hazırız. DEVA Partisi hazır. Ve biz kazanacağız” dedi.

‘Gezi davasında sanıklar haksızlığa uğradı, hak yerini bulacak’

Babacan sözlerine şöyle devam etti:

“Biz, ülkesinin özgürlüğü için mücadele eden gençlerin yanındayız. Her gün canını dişine katarak ekmeğinin peşinde koşan kurye arkadaşımın yanındayız. Beraat ettikleri halde hakları yıllardır iade edilmeyen KHKlıların yanındayız.”

Osman Kavala, Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Can Atalay, Mine Özerden, Yiğit Ekmekçi ve Tayfun Kahraman. Bu isimlerin hepsi haksızlığa uğradılar. Hukukun alnına kapkara bir leke sürüldü. O lekeyi biz temizleyeceğiz. Hak yerini bulacak.

Türkiye’nin sinir uçlarını germeye çalışanlar, bunun faturasını sandıkta ödeyeceklerdir. Türkiye’nin sessiz çoğunluğu, iktidar ortaklarının dayattığı bu korku ve yoksulluk komplosunu boşa çıkaracak.”

‘Altılı masaya her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz’

Altılı masadaki muhataplarıyla mutabık kaldıkları alanlarda, her türlü katkıyı vermeye devam edeceklerini kaydeden Babacan,”O masada oturan bütün partilerle, işbirliği yaptığımız alanları genişletmek konusunda güçlü bir iradeye sahibiz. Kin ve intikam zehriyle alınan kararların adaletsizlikten başka hiçbir şey getirmediğini tarih boyunca deneyimledik, deneyimliyoruz. Türkiye’yi ‘rövanşların ülkesi’ yapmayacağız” dedi.

Ali Babacan iktidara gelmeleri halinde bağımsız bir Filistin Devleti‘nin kurulması çalışacaklarını da söyledi.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.