Kültür-SanatManşet

Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay okurlarının 8. buluşması Kadıköy’de

0

Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay’ın çalışmalarını tanımak, anlamak ve anlatmak için her cumartesi atölye çalışmaları düzenleniyor. 8. Buluşma 3 Aralık Cumartesi günü Kadıköy’deki 1971 Akademi Kitabevi’nde gerçekleşiyor.

76

Tutuklu yazar Aslı Erdoğan ve tutuklu dilbilimci Necmiye Alpay’ın şahsında düşünce özgürlüğüne sahip çıkma amaçlı düzenlenen etkinliklerden birisini de okurları gerçekleştiriyor. Her cumartesi edebiyat dünyasından bir konuk öncülüğünde Erdoğan ve Alpay’ın çok yönlü eserleri hakkında konuşmak için bir araya okurlar, 3 Aralık Cumartesi günü saat 18.00’de Kadıköy’deki 1971 Akademi Kitabevi/Cafe’de sekizinci kez buluşacaklar.

Geçtiğimiz hafta yazar Nil Sakman’ın “Kabuk Adam’da Ötekilik: Kişisel’in Politik Niteliği” başlığındaki sunumunu dinleyen okurlar, 3 Aralık’ta da başta şiir dergiciliğinde iz bırakmış Sombahar ve Ludingirra dergileri olmak üzere Necmiye Alpay ile farklı projelerde uzun yıllar birlikte çalışmış olan Orhan Kahyaoğlu ile “Necmiye Alpay’ın Dergicilik Serüveni ve Şiir” başlığı altında bir söyleşi gerçekleştirecekler.

73

Atölye çalışmalarında konukların çözümlemelerini dinleme, metinlere farklı bakış açılarından bakma ve farklı yorumlar eşliğinde fikir alış verişleri yapma olanağı elde ettiklerini belirten okurlar “Erdoğan ve Alpay’ın eserleri ile tanışma veya eserlerini daha yakından inceleme fırsatı edinmek isteyen herkesi bekliyoruz” diyerek davetlerini yinelediler.

1971 Akademi Kitabevi/Cafe’nin adresi ve İletişim bilgileri ise şöyle:  Caferağa Mahallesi, Sakız Sokak, No 12, Kadıköy, İstanbul. Telefon: 0216 700 1971

 

(Yeşil Gazete)

You may also like

Comments

Comments are closed.