KadınManşet

Asitli saldırıya ‘yaralama’ cezası

0

Hatay‘ın İskenderun ilçesinde Berfin Özek‘e asitli bir sıvı atarak yüzünün bir bölümünün yanmasına, sağ gözünü de kaybetmesine neden olan Casim Ozan Çeltik , ‘kasten yaralama’ suçundan 13 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Adliye çıkışı açıklama yapan Özek, “Çektiğim acıların karşılığı bu değil” dedi.

İskenderun’da 15 Ocak’ta, dershaneden çıkıp evine giden Berfin Özek’in yolu, eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarafından kesildi. Çeltik, Berfin Özek’in yüzüne asit benzeri sıvı atıp kaçtı.

Özek,  İskenderun Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Adana Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Yanık Ünitesi’nde tedaviye alınan Özek,  gördüğü uzun tedavinin ardından taburcu oldu, ancak yüzünde ağır yanık izleri kaldı. Bodrum’da tedavisine devam edilen Özek, sağ gözünü kaybetti, geçirdiği ameliyat ile göz kapakları ve dudağı yeniden yapıldı.

Savcı: Öldürme kastı yok 

Saldırının ardından tutuklanan Çeltik hakkında, yargılandığı İskenderun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi‘nde, iddianameyi ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla hazırlayan savcı, yeni mütalaasında ‘öldürme kastının olmadığına’ dair hukuki değerlendirme yaptı. Çeltik’in ‘kasten yaralama’ suçundan ceza alması talep edildi. Bugün görülen duruşmada,mahkeme heyeti tutuklu sanık Casim Ozan Çeltik’i ‘kasten yaralama’ suçundan 13 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

“Çektiğim acıların karşılığı değil”

Mahkeme çıkışında açıklama yapan Berfin Özek, verilen cezanın çektiği acıların karşılığı olmadığını söyledi. Sanığa verilen cezanın yetersiz olduğunu söyleyen Özek, “Beklediğimiz bir karar değil. Çektiğimiz acıların karşılığı bu değil. Sanığın cezaevinde çıkma ihmali var. Biz bu korkuyla nasıl yaşayacağız? Hukuki mücadelemize devam edeceğiz. En ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum” dedi.

Berfin Özek’in avukatları da karara itiraz edeceklerini söyledi.

More in Kadın

You may also like

Comments

Comments are closed.