ManşetTürkiyeUncategorized

Araştırma: Erdoğan yönetimine verilen destek, bir yılda 10 puan düştü

0

Metropoll Araştırma Şirketi’nin ‘Türkiye’nin Nabzı’ anketine göre,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranı bir yılda yaklaşık 10 puan düşerek yüzde 44’e geriledi. Seçmenlerin yüzde 48.5’u Erdoğan’ı desteklemiyor.

Metropoll Araştırma’nın Twitter hesabından yayınladığı ‘Türkiye’nin Nabzı Ağustos 2019′ başlıklı araştırmaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranı yüzde 44’e geriledi. ‘Onaylamıyorum’ diyenlerin oranı da yüzde 48,5’e yükseldi. Geçen yılın aynı döneminde Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranı 53.1 olarak ölçülmüştü.

Araştırmaya göre AKP’lilerin yüzde 90.4’ü Erdoğan’a onay verirken, en büyük ikinci seçmen grubu yüzde 36,3’le MHP’liler oldu. Erdoğan’a görev onayında en düşük destek ise HDP ve CHP seçmeninden geldi. İYİ Parti’de ise Erdoğan’a destek yüzde 9,7 olarak anket sonuçlarına yansıdı.

Yüzde 48,5 onay vermiyor 

Tüm seçmenler baz alındığında, Erdoğan’a onay vermeyenlerin oranı yüzde 48,5 olarak kayda geçerken, yüzde 27,7 kararsız ya da cevap vermedi.  Bir önceki yılın aynı ayında Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranının yüzde 53.1 olarak kaydedildi. Cumhurbaşkanına görev onayı vermeyenlerin oranının da yüzde 38.2’den yaklaşık 10 puan arttığı belirtildi.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.