Doğa MücadelesiManşetTürkiye

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Bizi kurtarın, Antalya’yı kurtarın

0

Antalya’da süren yangınla ilgili açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediyenin bütün imkanlarını yangını söndürmeye sevk ettiklerini ve diğer belediyelerden de yardımların geldiğini ancak yetişemediklerini kaydederek, yardım çağrısında bulundu.

Böcek, “Bizi kurtarın, Antalya’yı, Manavgat’ı kurtarın” dedi.

‘Yanmak istemiyoruz daha fazla’

Yangına yetişemediklerini ifade eden Muhittin Böcek, daha fazla yanmak istemediklerini kaydedip şu açıklamalarda bulundu:

Siyaseten söylemiyorum, her partinin büyükşehir belediye başkanı gönderiyor. Dün genel başkanım vardı, bakanlar burada, yarın Meral Akşener, Sayın Genel Başkanım, ablamız geliyor.

Bugün Cumhurbaşkanımız geliyor. Bizim yangımızı söndürün, biz yanıyoruz. Burada eksik helikopter mi var, uçak mı var ne varsa. Sarp yerlere ulaşamıyoruz. Ne orman işçisi kardeşim, ne ormanın arazözleri, ne bizim büyükşehrimizin; yetişemiyoruz, ulaşamıyoruz. Biz helikopter, uçak ne varsa. Yanmak istemiyoruz daha fazla, 5 canımızdan olduk. Ayrıca ormanda binlerce canlar yanıyor şu anda. Bizi kurtarın, Antalya’yı, Manavgat’ı kurtarın.”

‘2 bin 300 yapı, ev yandı’

Başkanlık süreci boyunca böyle bir yangın görmediğini ifade eden Böcek, 2 bin 300 yapı, ev yandığını kaydetti:

Yangınları biz ağıllar, ahırlar bilirdik. Ama biz şu anda 2 bin 300 yapı, ev yandı. Ben 27 yıllık yöneticiyim, başkanlık yapıyorum ama böylesi bir yangın görmedim. İçimiz, geleceğimiz yanıyor. Bir sarp yerleri söndüremiyoruz. Alanya’ya Gazipaşa’ya geçiyor. Akseki, Gündoğmuş’a geçiyor. Yanıyoruz artık, bir an önce yangını söndürürüz diye umut ediyorum.”

‘Ne yapılması gerekiyorsa onları bekliyoruz’

Muhittin Böcek, “En büyük ihtiyacımız yangını söndürmek” dedi ve “Onun dışında her şeyi çözüyoruz. Gıda yardımı, belediye başkanlarımız. Hepsi çok şey gönderiyorlar. Samanı, yemi. Her şeylerini gönderiyorlar. Seferber bütün herkes. Ama bizim isteğimiz, sarp yerlerde, ulaşılamayan. Torosların orada baktığımızda helikopter mi, uçak mı? Ne yapılması gerekiyorsa onları bekliyoruz biz” ifadelerini kullandı.

You may also like

Comments

Comments are closed.