Kültür-Sanat

Amy Winehouse konseri iptal!

0

Belgrad’daki konserinde sahneye alkollü çıkan ve performansı nedeniyle hayranları tarafından yuhalanan İngiliz şarkıcı, yarınki İstanbul konserini iptal etti.

İngiliz şarkıcı Amy Winehouse, yarın İstanbul’da vereceği konseri iptal etme kararı aldı.

İki hafta sürecek Avrupa turnesinin birinci ayağı olan Belgrad’da dün akşam verdiği konserde kötü performansıyla tepki toplayan Winhouse’un, iyi bir performans sergileyemeyeceği endişesiyle konseri iptal ettiği açıklandı.

Dün Belgrad Kalesi’nde alkollü şekilde sahne alan Winehouse, 90 dakikalık konserinde şarkıları bölük pörçük söyleyince hayranları tarafından yuhalanmıştı.

Kötü geçen Belgrad konserinin ardından İngiliz şarkıcı yarın İstanbul ve Çarşamba günü Atina’da vereceği konserleri iptal etme kararı aldı.

Winehouse’un sözcüsü, şarkıcının iyi bir performans sergileyemeyeceğine inandığını ve bu nedenle ülkesine dönmeye karar verdiğini duyurdu.

Sözcü, Winehouse hayranlarını hayalkırıklığına uğratacağının farkında olduğunu ancak iptalin yapılabilecek en iyi şey olduğuna inandığını söyledi.

Alkol ve uyuşturucu bağımlığı olduğu bilinen Amy Winehouse, iki hafta önce Londra’da alkol tedavisi görmüş ve içki içmesi yasaklanmıştı.

Belgrad’da olanlar ise;

Belgrad Kalesi’nde, alkollü şekilde sahne alan İngiliz Şarkıcı Amy Winehouse, 90 dakikalık konserinde şarkıları bölük pörçük söyledi.

İki kez ayağı takılan şarkıcı, iki kez de sahneden ayrılmak zorunda kaldı.

Duruma sinirlenen Amy’nin hayranları, şarkıcıyı yuhalamaya başlayıp, ıslık çaldılar, bazı seyirciler ise konseri terk etti. Winehouse’a eşlik eden müzik grubunun üyeleri, seyircileri sakinleştirmeye çalıştı.

Amy Winehouse’u görmek için ülkenin güneyinden geldiğini belirten 35 yaşındaki öğretmen Bojan Petrovic, “Bu konseri görmek için haftalık maaşım olan 38 avroyu harcadım” şeklinde sitemde bulundu. Konseri izlemeye komşu ülkelerden de gelenler olduğu belirtildi.

İki hafta önce Londra’da alkol tedavisi gören Amy Winehouse’un içki içmesi yasaklanmıştı. Winehouse, daha önce Dubai konseri sırasında da sarhoş olduğu için yuhalanmıştı.

Winehouse’un Belgrad konseri, 2 hafta sürecek Avrupa turnesinin birinci ayağıydı.

You may also like

Comments

Comments are closed.