ManşetSpor

Amed Sportif’e polis baskını

0

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Amedspor’un Talaytepe’deki tesislerine gelerek, binada arama yaptıktan sonra kulüp bilgisayarlarına el koydu. Kulüp avukatı gerekçenin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar olduğunu söyledi.

57

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Amedspor’un Talaytepe’deki tesislerine gelerek, binada arama yaptıktan sonra kulüp bilgisayarlarına el koydu.

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Fenerbahçe ile eşleşen Amedspor Sportif Kulübü’ne bugün akşam saatlerinde gelen Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kulüp binasında arama yaptıktan sonra, kulübün tüm işlemlerinin, belgelerinin yeraldığı bilgisayara el koydu. Bilgisayarı alan polis daha sonra kulüp binasından ayrıldı.

58Amed Sportif avukatı Soran Haldi Mızrak, aramalarla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Sosyal medyada hesaplarda yapılan paylaşımlar yüzünden iki tane hard diske, iki tane flash bellek el koymuşlar. Seyrantepe spor komplekslerinde yapılmış. Amed yöneticileri kulüp binasında bekliyor, oraya da baskın yapılır beklentisiyle”

Amedspor Kulüp Başkan Vekili Nurullah Edemen, avukat açıklamasından önce yaptığı açıklamada olayı doğrulayarak, “Polis memurları bu akşam kulüp binamıza gelerek aramalar yaptı ve bilgisayarlarımıza el koydular. Bunu neden yaptıklarını da bize söylemediler. Neden arama yapıldığı, bilgisayarımıza neden el konulduğunu henüz öğrenmiş değiliz. Şu an bütün bütün yöneticilerimizle birlikte kulüp binasında bekliyoruz” dedi.

 

(Al Jazeera, DHA)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.