ManşetTürkiye

28 Şubat Davası sanıklarından Çetin Doğan hastaneye kaldırıldı

0

28 Şubat Davası sanıklarından dönemin Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan‘ın sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Doğan, müebbet hapis cezasına çarptırılmış ve geçtiğimiz günlerde de cezası onanarak cezaevine girmişti.

‘Sağlık sorunları göz ardı edilmemeli’

Çetin Doğan’ın avukatı Hüseyin Ersöz ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 81 yaşındaki müvekkilinin sağlık sorunlarının göz ardı edilmemesi gerektiğine işaret etti:

Bugün Müvekkilim Çetin Doğan’ı ziyaret için İzmir’deyim. Hepinizin, yaşatılan haksızlık ve hukuk tanımazlık karşısındaki itirazlarınızı ve samimi duygularınızı ileteceğim kendisine. Bu zulmün biran evvel son bulması ve özgür günlerde buluşmak dileğiyle…

Çetin Doğan, bugün de sağlık sorunları nedeniyle Yeşilyurt Katip Çelebi Devlet Hastanesi’ne sevk edilmiş. Hastanede olması sebebiyle henüz görüşemedik fakat bu sürecin “etkilerden uzak” ilerlemesini önemsiyoruz. 81 yaşındaki Müvekkilimizin sağlık sorunları gözardı edilmemeli.”

Ne olmuştu?

28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alan eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan, eski Jandarma Genel Komutanı Fevzi Türkeri, eski Genelkurmay Genel Sekreteri Tümgeneral Erol Özkasnak, emekli Korgeneral Yıldırım Türker ve emekli Koramiral Aydan Erol, Yargıtay’ın kararı onamasıyla tutuklanıp hapse gönderilmişti.

Öte yandan, Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) yapılan infaz durdurma başvurusu, “vücut bütünlüğü ya da ruhsal bütünlüğü önemli ve hayati ölçüde etkileyecek sağlık sorununun bulunmadığı” gerekçesiyle reddedilmişti.

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.