ManşetTürkiye

1 Mayıs’taki çıplak eylemle ilgili açıklama!

0

İzmir’de anarşistlerin 1 Mayıs alanında arama noktasında soyunması Dünya gündemine girerken anarşistler konuyla ilgili açıklama yayınladı.

10

Vehaber’in haberine göre İzmirli anarşistlerin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

https://youtu.be/Ers0d7t9iug

“1 Mayıs’ ta bir araya gelen antiotoriter, hayvan özgürlükçüsü ve anarşistler olarak polisin üst aramasına karşılık refleksif olarak kıyafetlerimizi çıkarıp, alana bedenimizi aratmadan girdik.

Anaakım medyada manipüle edilenin aksine, tertip komitesine üstümüzü aratabileceğimizi ama polisin aramasından geçmeyeceğimizi ilettik fakat talebimiz güvenlik gerekçesi nedeniyle reddedildi.

Biz bu güvenlik gerekçesinin niteliksizliğine Ankara, Amed ve Suruç katliamlarında da şahit olduk, polisin bizim güvenliğimizi sağlayamayacağına inanıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz doğrudan eylemin de sebebi budur. Biz, orada yalnızca kıyafetlerimizi değil, sistemin bizi giymeye mecbur bıraktığı, etnik, dini, cinsel, biyolojik ve daha birçok kimliğimizi de çıkarttık.

Medyanın bu eylemliliği kafası bozuk birkaç gencin işi olarak göstermesi bizi bu açıklamayı yapmaya itmiştir. Arkadaşlarımızın görüntülerinin teşhir edilerek hedef gösterilmesini de etik bulmuyoruz. Bundan sonra da bugünkü tavrımız değişmeyecektir.

Polis elini bedenimden çek!”

 

(Vehaber)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.