GündemManşetTürkiye

CHP, CNN Türk’ü boykot etme kararı aldı

0

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, partisinin CNN Türk televizyon kanalına karşı boykot kararı aldığını açıkladı. “Kanalın 31 Mart yerel seçimlerinden bu yana iktidarın reklam ajansı gibi çalıştığını’ söyleyen Özkan, “Yurttaşlarımıza CNN Türk yayınlarını izlememelerini, çocuklarına izletmemelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

Tuncay Özkan’ın açıklamaları şöyle:

“CNN Türk kanalı halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını ayaklar altına alarak, halkının değil iktidarının menfaatleri doğrultusunda yayınlar gerçekleştirmiştir. Gerçekleri örterek AK Parti söylemleri doğrultusunda adeta bir reklam ajansı gibi çalışan televizyon kanalı yerel seçimlerden bu yana CHP karşısındaki konumlandırmasını sürdürmektedir. CNN Türk kanalının patronundan ve yönetiminden iktidarın saray bataklığından çıkıp özgür tutum takınmalarını ve objektif yayıncılık ilkelerine sarılmalarını talep ediyoruz.

‘İzlemeyin, çocuklara izletmeyin’

“Yerel seçimlerden bu yana tahammül edilemez noktaya ulaşan bu gerçekler ve gerekçeler karşısında değerlendirmeler yapan CHP MYK 3 Şubat 2020 tarihinde yaptığı toplantıda partimize ve partililerimize tuzak kurma, kötü gösterme ve gerçekleri çarpıtma gayretleri nedeniyle CHP’lilerin CNN Türk kanalındaki yayınlara katılmaması kararı alınmıştır. CHP’li hiç kimse, yöneticisinden üyesine hiçbir partilimiz CNN Türk kanalına çıkmayacak, yayınlarına katılmayacak, tuzaklarını boşa çıkaracaktır. Bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza CNN Türk yayınlarını izlememelerini, çocuklarına izletmemelerini tavsiye ediyoruz. Saygılarımızla milletimize duyururuz.”

İmamoğlu programını iptal etti

CHP’nin boykot kararının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da, CNN Türk’te programlara katılmama kararı aldı. Odatv‘nin haberine göre, İmamoğlu 12 Şubat’ta Ahmet Hakan ile yapacağı Tarafsız Bölge programını iptal etti.

Kategori: Gündem

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.