Medya-İnternet

Behzat Ç sevenler Kızılay’da toplandı

0
Behzat Ç’nin sevenleri dünkü bölümü ”Behzat’a uzanan eller kırılsın” sloganları eşliğinde Kızılay Yüksel Caddesi’nde Çankaya Belediyesi’nin kurduğu dev ekranda diziyi kaldırımlara oturarak izledi.

Etkinliğe katılan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, halkın ilgi gösterdiği kültür sanat etkinlikleri arasında ‘Behzat Ç.’nin çok özel bir yer tuttuğunu ifade ederek, dizinin yarattığı sevgi ortamının değerli olduğunu söyledi.

Tanık, şöyle devam etti:

”Halkın içinden, halkın nabzını tutan bir dizi olduğunu düşünüyorum. ‘Behzat Ç.’ ile ilgili son günlerde yaşanan çeşitli polemikleri kayda değer bulmuyorum. Asıl olan vatandaşın ilgisi ve sahiplenmesidir. Onu da her yerde görüyoruz. Yurttaşın her yerde ilgiyle izlediği bir dizi ve görsel sanat şöleni. Her şeyin ötesinde bir Ankara polisiyesi. Ankara’ya sahip çıkmak adına Ankara polisiyesine sahip çıkmak gerektiğini de düşünüyorum.”

Etkinliğin düzenleyicilerinden Raşit Ünver de MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen tarafından diziye ilişkin 3 kez Meclis’e önerge sunulduğunu hatırlattı. Ünver, ”Biz de internet üzerinden kitlelere ulaşmaya çalıştık. Amacımız dizinin sevenleri olarak sessiz bir tepki göstermek” diye konuştu.

‘Behzat Ç.’ sevenleri, dizinin reklam aralarında ”Behzat’a uzanan eller kırılsın”, ”Ankara uyuma, ‘Behzat Ç.’ne sahip çık” sloganları da attı.
(T24)

 

You may also like

Comments

Comments are closed.