Kültür-SanatManşet

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”i BAM’da

0
Sen İstanbul'dan Daha Güzelsin - BAM - 2016

BAM (tiyatronun adı, ekipte bulunan üç kadın oyuncu, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Ayfer Dönmez, Melis Öz’ün isimlerinin baş harflerinden oluşuyor.) 2016/2017 tiyatro sezonunu, oyuncu, tiyatro yönetmeni, tiyatro oyun metni yazarı Murat Mahmutyazcıoğlu’nun “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” adlı tiyatro oyunu ile 11 Kasım Cuma günü saat 20:30’da Kadıköy Theatron’da açtı.

Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin – BAM – 2016

Oyun, Meltem Tolan Coşkun’un : giysi tasarımı, Cansu Kahvecioğlu’nun : ışık tasarımı, Serkan Ertekin’in : afiş, fotoğraf ve tanıtım filmi, Tuğba Sorgun’un reji yardımcılığı ve Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun rejisi ile sahneleniyor.

Oyunda : Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Ayfer Dönmez, Melis Öz rol alıyor.

Oyunun Konusu

Afiş

…ayağını sertçe yere vurmaya başladı… Tak! Tak! Tak! Tak!

…kalbim bir tuhaf atmaya başladı… Küt! Küt! Küt! Küt!

…ter mi, gözyaşı mı bilmiyorum… karanlıkta bir ses duyuyorum… Pıt! Pıt! Pıt! Pıt!

Bir aileden üç kuşak kadının sürekli değişen ve yükselen bir ev ekseninde birbirlerine söyleyemedikleri ve iç seslerinden oluşan bir dertlenme, arkada İstanbul. Kendilerine bir adım mesafeden anlattıkları elli senelik bir hikaye.

Oyun Kadrosu

Murat Mahmutyazıcıoğlu

Yazan/ Yöneten : Murat Mahmutyazıcıoğlu

Yönetmen yardımcısı : Tuğba Sorgun

Kostüm : Meltem Tolan Coşkun

Işık : Cansu Kahvecioğlu

Afiş, Fotoğraflar, Tanıtım filmi : Serkan Ertekin

Oynayanlar

Ayfer Dönmez

Başak Kıvılcım Ertanoğlu

Melis Öz

Oyun Takvimi

8 Aralık Perşembe 20.30 Kadıköy Theatron

15 Aralık Perşembe 20.30 İkincikat Karaköy

20 Aralık Salı 20.30 Kadıköy Theatron

27 Aralık Salı 20.30 Kadıköy Theatron

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun Sahnelenen Diğer Oyunları

“Şekersiz”

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun sahnelenen ilk oyunu olan “Şekersiz” 2013/2014 tiyatro sezonunda Ece Öz’ün : sahne ve giysi tasarımı – Utku Kara’nın : ışık tasarımı – Ozan Tekin’in : müzikleri – Sinem Demir Üstüner’in : afiş ve broşür tasarımı – Doğa Yavuz, İpek Turgay, Cuma Bilal Aslan, Barış Taçyıldız’ın ekip çalışması ve Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun rejisi ile Yan Etki tarafından, Asmalı Sahne’de sahnelendi.

Oyunda : Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Aslıhan Erguvan, Görkem Kasal ve Mahmutyazıcıoğlu rol almıştı.

“FÜ”

FÜ – İkincikat Karaköy – 2014

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun sahnelenen ikinci oyunu “FÜ” 2014/2015 tiyatro sezonunda Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun : sahne tasarımı ve afiş illüstrasyonu – Doğu Akal’ın : ışık tasarımı – Mehmet Selçuk Bilge’nin : fotoğrafları ve videosu – Dilek Tora, Fatih Filiz, Nilay Türküler’in oyun asistanlığı – Ayşegül Aldinç’in : vokali – Ozan Tekin’in : müzikleri ve Sami Berat Marçalı’nın şarkı sözü ve rejisi ile 30 Mayıs 2014’te İkincikat Karaköy tarafından sahnelendi.

Oyunda : Deniz Türkali, Serra Yılmaz, Canan Atalay, Aziz Caner İnan rol almıştı.

“Aynur Hanım’ın Bebeği”

Aynur Hanım’ın Bebeği – Yan Etki – 2015

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun sahnelenen üçüncü oyunu “Aynur Hanım’ın Bebeği” 2015/2016 tiyatro sezonunda, Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun : dekor, ışık tasarımı ve afiş illüstrasyonu – Ahmet Alp Babür’ün fotoğrafları – Kutay Onaylı ve Hande Marçalı’nın : proje asistanlığı ve Oğuz Arıcı’nın rejisi ile Yan Etki tarafından, İkincikat Karaköy’de sahnelendi.

Oyunda : Haydar Köyel, Neslihan Arslan ve Canan Atalay rol almıştı.

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun, sahnelen dördüncü oyunu olan “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” 2016/ 2017 tiyatro sezonu boyunca BAM tarafından, Kadıköy Theatron ve İkincikat Karaköy’de tiyatro seyircisi ile buluşacak.

 

Haber: Murat Akdağ

(Yeşil Gazete)

Kategori: Kültür-Sanat

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.