ManşetYerel

Gazi Mahallesi’nde polis Halk Meclisi’ni yıktı

0

Gazi Mahallesi’nde özel harekat polisleri eşliğinde akrep ve TOMA araçlarıyla mahalleye baskın düzenleyen polis, vinç ve dozerlerle Hasan Ferit Gedik Uyuşturucuyla Mücadele Merkezi’ni, Gazi Halk Meclisi binasını, taksi duraklarını ve çay ocaklarını yıktı.

53

Gazi Mahallesi taksi durağı

Sendika.org’un haberine göre yıkımlara tepki göstererek Cemevi önünde toplanan mahalleliye polis ateş açtı .

İstanbul Gazi Mahallesi’nde gece saatlerinde (30 Ağustos) özel harekat polisleri eşliğinde akrep ve TOMA araçlarıyla mahalleye baskın düzenleyen polis, vinç ve dozerlerle Hasan Ferit Gedik Uyuşturucuyla Mücadele Merkezi’ni, Gazi Halk Meclisi binasını, taksi duraklarını ve çay ocaklarını yıktı.

DİHA’nın haberine göre, Gazi Mahallesi’nde özel harekat polisleri eşliğinde yapılan baskın sırasında yıkımlara tepki gösteren mahalleliler, 31 Ağustos sabah erken saatlerden itibaren cemevi önünde bir araya geldi. Mahalleli, “Vurun, vurun bizi de vurun” sloganı ile polislere tepki gösterdi.

“Şu an polis ve eylemciler arasında yoğun çatışmalar var”

 

Murat Akdağ

Murat Akdağ

Yeşil Gazete’de tiyatro üzerine yazılarına ve röportajlarına yer verdiğimiz Gazi Mahallesinde yaşayan Tiyatro Sanatçısı Murat Akdağ, Gazi’de yaşananları şu şekilde aktardı:

“Gazi Mahallesi’nde büyük olaylar var. Dün geceden beri Gazi Mahallesi çok karıştı ve hala devam ediyor. Kemal Pir Parkı’nda bulunan çay bahçesi sabaha karşı polislerce yıkıldı. Ayrıca Gazi Mahallesi’nde taksi durakları polis tarafından yıkıldı. Halk Meclisi ve Hasan Ferit Gedik Uyuşturucuyla Mücadele Merkezi basıldı, Gazi Kent Ormanı yanıyor. Şu an polis ve eylemciler arası yoğun çatışmalar var.

54

Olaylar dün gece başlamış. Gazi Mahallesindeki halk meclisini basmış polis. Tüm gün polisin yıkımları vardı akşam olunca direnişçiler başladılar cevap vermeye. Ben mahalleden bir kaç saat evvel çıktım ama bu gece eve gidemeyeceğim. Oradaki arkadaşlar da gelmeyin diyor.”

 

(Yeşil Gazete, Sendika.org, DİHA)

 

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.