Kültür-SanatManşet

!f İstanbul – Ankara – İzmir yaklaşırken…

0

Yenilikçi ve ses getiren filmleriyle kendi takipçilerini yaratan, partileri ve etkinlikleriyle alternatif bir eğlence kültürünü İstanbul’a taşıyan !f İstanbul 12 yaşına dolu dolu bir programla giriyor.

Muhal!f ve alternat!f bir dünya arayanlara kolekt!f perspekt!f” sloganıyla gerçekleştirilecek bu yılki !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, Toronto’dan Venedik’e, Sundance’den Cannes’a, dünyanın önemli festivallerinde büyük ilgi görmüş filmlerin Türkiye galalarının yapılacağı, heyecan verici programıyla 14 Şubat’ta başlıyor. !f İstanbul, yılın en iyi bağımsızlarının Türkiye galalarının yanı sıra mini festivali !f Müzik’i de büyütüyor.

!f Müzik kapsamında LCD Soundsystem, Hercules and Love Affair gibi efsanevi grupların üyelerinin DJ kabinine oturacağı partileriyle İstanbul’un eğlence kültürünü hareketlendirecek.

Festivalde ayrıca kimi zaman deneysel, kimi zaman fantastik bir kurmaca yaratan, hayatı bir oyun alanı gibi görmeyi amaçlayan filmlerin buluşma yeri olan “Oyun” bölümü hazırlandı.

!f İstanbul Türkiye sinemasının son bir yılını mercek altına aldığı “Ev” bölümünde alternatif sesleri bir araya getiriyor. İlk gösterimlerini !f İstanbul’da yapacak filmler arasında, ilk filmini çekmiş yönetmenler dikkat çekiyor.

Dünyada ilk kez !f İstanbul tarafından gerçekleştirilen ‘alternatif dağıtım ve paylaşım’ projesi “!f ²’’ bu yıl dördüncü kez Festivalin İstanbul’daki son üç gününde yani 22-24 Şubat tarihleri arasında tekrar gerçekleştirilecek. İstanbul’la eşzamanlı gösterilecek 5 film, farklı şehirlerden 15 bin kişiye aynı anda ulaşacak. İstanbul’daki festival salonlarını Türkiye’nin 26 şehrinin yanı sıra Lefkoşa, Gümrü, Kudüs, Erivan ve Ramallah’a taşıyacak.

“!f ²”nin Antalya ayağı proje ortağının Alakır Nehri Kardeşliği olduğunu ve 22-24 Şubat’ta Antalya’da gerçekleşecek etkinliklerin tüm gelirinin ALAKIR VADİSİ’nin korunması için devam eden hukuki ve eylemsel sürece aktarılacağını belirtelim.

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali ile ilgili haberler Yeşil Gazete’de yer almaya devam edecek.

 

****

 

İstanbul’da bilet ücretleri:

Hafta içi Gündüz Gösterimleri: 7 TL

Tam: 14 TL (Hafta içi 19:00 seansı ve sonrası ile hafta sonu tüm gün)

Öğrenci: 11 TL (Hafta içi 19:00 seansı ve sonrası ile hafta sonu tüm gün)

“Ev” Bölümü Filmleri: 7 TL

21:30 – 22:00 Seansları: 16 TL

Ankara ve İzmir’de ise bilet ücretleri:

Hafta içi Gündüz Gösterimleri: 7 TL

Tam: 13 TL (Hafta içi 19:00 seansı ve sonrası ile hafta sonu tüm gün)

Öğrenci: 10,5 TL (Hafta içi 19:00 seansı ve sonrası ile hafta sonu tüm gün)

“Ev” Bölümü Filmleri: 7 TL

21:30 – 22:00 Seansları: 13 TL

12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin biletleri 1-3 Şubat tarihlerinde İstanbul, 8-10 Şubat tarihlerinde Ankara ve İzmir’de indirimli ön satışa çıkacak.

 

– Yeşil Gazete –

 

You may also like

Comments

Comments are closed.